Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mazsolával vagy mazsola...

Mazsolával vagy mazsola nélkül szereted jobban a somlói galuskát?

Figyelt kérdés
2021. febr. 28. 12:00
A kérdező szavazást indított:
Mazsolával
Mazsola nélkül
56 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Inkább mazsola nélkül.
2021. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szavazz akkor légyszi:)
2021. febr. 28. 12:09
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nélküle. A mazsolát szeretem, de csak szárazon. Ha vissza van áztatva sütihez, akkor már nem okés.

Vagy normál szőlő a levével, vagy teljesen mazsola. Az a köztes, szottyadt valami nem kell.

2021. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek a harmadik válaszolóval. Én is pontosan ugyanígy gondolom.

Az eddigi szavazatok alapján úgy látom a mazsola nélküli változat nyer. Ezért nem is értem, hogy a boltokban vagy az éttermekben általában miért mazsolával készül, ha az emberek többsége nélküle szereti.

2021. febr. 28. 13:47
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

#4

Mert kiszedni villával és félre tolni lehet annak aki nem szereti, viszont a tányéron beledugdosni már bonyolultabb lenne azok számára akik azzal szeretik.

2021. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mazsola nélkül.
2021. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem mellé is lehet rakni. Aztán ha úgy szereti valaki akkor belekeveri. Könyebb mint kiszedegetni. A vízből ki tudod szedni a mazsolát villával de a somlóiban nem igazán lehet látni. Általában nem villával találod meg hanem már a szádban. Aztán azt már kiköpködni nem valami gusztusos. A kedved is elmegy mikor ráharapsz. Viszont ha mazsolával szereted de nincs benne akkor nem megy el a kedved. Max csak megjegyzed hogy jobb lenne vele.
2021. febr. 28. 21:22
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

#7

A somlói galuska receptjében benne van a mazsola.

Azért mert ITT többen nem szeretik a mazsolát, mint akik szeretik, még közel sem biztos, hogy a való életben is ez az igazi helyzet.

A somlói receptjét megváltoztatni nem fogják, ezért ha valaki képtelen azokat kiszedni(?) akkor ne rendeljen somlóit, vagy készítse el otthon anélkül.

Ez annyira egyszerű dolog!

Aki utálja a curryt, az ne rendeljen currys csirkét!

2021. márc. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De szerintem ez azt jelenti, hogy akkor általánosságban jobban szeretik nélküle. Nem 100% de nagy a valószínűsége. Nekem is ez volt a tapasztalatom. Nem nagyon találkozok olyannal aki mazsolával szereti. Lehet benne van a receptben, de van olyan recept is amiben nem. Úgy gondolom hogy nagyobb részt benne van a receptekben, és pont ezért nem is értem, hogy miért. Hiszen általában nélküle szeretik. Egyébként lehet recepteken módosítani. Amerikába se úgy csináljak a palacsintát mint mondjuk Magyarországon. Módositottunk a recepten olyanra ahogy mi szeretjük. De a somlói recepten nem módosítottunk pedig már itt lenne az ideje. Lehet régen mikor még kitalálták akkor jobban szerették mazsolával de már nem így van. Ha csinálsz egy somlóit és raksz bele mazsolát akkor nagyobb valószínűséggel nem fog tetszeni valakinek. Akkor miért raksz bele mazsolát? Mert a receptben benne van? Persze ha magadnak csinálsz vagy ismerősnek aki tudod hogy szereti akkor más a helyzet.
2021. márc. 1. 11:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem KSH vagy.

Ez gyk- amiről sokan mai napig nem tudnak akár milyen hihetetlen.

Többet érnél el ha Google alapú felmérést csinálnál és Facebookon bedobnad a linket egy csomó csoportba. Na ha válaszolnak úgy 1M-2M abból lehet talán következtetést le vonni. De az is csak 10-20%os következtetés lesz.

Akik itt neked válaszoltak valószínűleg mint én is belebotlottam a kérdésbe. Nálunk nagy a közeli család 35en vagyunk egyenlőre és ebből 4 pici baba van. Na szóval ők nem ettek még őket ne számold a családból egyedül húgom nem szereti, az ő gyerekei (2fő) meg párom tesója. Ezen kívül mindenki szereti.🤷

Ezt is add hozzá akkor nyugodtan a szavatokhoz:D sajnos nincs szerintem mindenkinek gyk.fiok de akinek van elküldöm hogy szavazzon 😂 de akkor sem lesz reális.

2021. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!