Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meg szeretném lepni valamivel...

Meg szeretném lepni valamivel anyukámat, mit főzzek? Még sosem főztem.

Figyelt kérdés

Szeretnék összeütni valami levest, vagy egytálételt vagy nem tudom. Levest talán könnyebb.

Még nem igazán főztem, szóval kicsit se értek hozzá. Pl. azt se tudom mi az a rántás meg ilyenek :D

Csak alap dolgok vannak itthon, pl van most sok krumpli :D gondolom vannak tészták is só, víz, hagyma :DD van valami nagyon egyszerű mégis finom és könnyen elkészíthető étel? Majd szépen kidíszítem :) Ja és nem tudom a mennyiségeket, de 3 személyre kellene ja és mi sokat eszünk :P


2008. dec. 3. 01:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Krumplis tésztát főzhetsz, mert nagyon egyszerű, és laktatóbb étel, mint a leves.

Recept: [link]

Mi is hasonlóan készítjük, annyi különbséggel, hogy nem teszünk bele pirospaprikát. De ha te raksz, légy óvatos, mert a forró olajban megkeseredhet, ezért amint beleszórtad, gyorsan keverd el és máris rakd bele a krumplit, ezt szintén azonnal keverd össze, akkor jó lesz.

Még valami: Nem olyan fontos a tészta formája, ha nincs otthon kocka, a csavart is jó, de mi már főztünk spagettit is hozzá, amikor csak az volt itthon :)


Amikor pirítod a hagymát az olajon, ügyelj rá, hogy ne legyen túl forró az olaj. Ha füstölni kezd, ne ijedj meg, húzd le a lángról, vedd kisebbre a lángot, és ha már nem füstöl, húzd rá vissza. Folyamatosan kavard.


A krumplit nem szükséges előre megtörni, mert mire elkevered a hagymával, utána mégegyszer a tésztával, magától is pépes lesz.


Amikor a tésztát főzöd, légy óvatos, mert a forró víz balesetveszélyes, nehogy magadra borítsd. Időnként vegyél ki egy darabot, hűtsd el a csap alatt és kóstold meg, hogy halad, kész van-e már. A tésztát sűrűn meg kell kavarni, mert leragad. Ha nagyon forr, ki is futhat.


Remélem, nem riasztottalak el. Ha nincs tapasztalatod, lehet, hogy jól jön pár jótanács.


Sok sikert és jó étvágyat! :)

2008. dec. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok.


Kínálhatsz mellé valami savanyúságot vagy salátát. Ha nem fogy el mind, akkor még vacsira meg lehet melegíteni.

2008. dec. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi :) Nagyon aranyos vagy, hogy ilyen részletesen leírtad. Örülök, mert nekem mindent magyarázni kell még.


Ki fogom próbálni mihamarabb. Nagyjából van sejtésem arról, hogy milyennek kell lennie mert anyukám is szokott krumplis tésztát készíteni. Köszönöm mégegyszer a tanácsod és szép és boldog karácsonyt kívánok előre is :))

2008. dec. 3. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen, örülök, hogy tudtam segíteni és hogy nem tántorítottalak el a meglepetés ebédtől. :) Biztosan finomra fog sikerülni és örömöt szerzel anyukádnak. :) Ha még lenne kérdésed, írd meg nyugodtan, visszanézek még pár napig ide. :)

Áldott, békés karácsonyt kívánok nektek én is, és köszönöm a te jókívánságaidat! :)

2008. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

:)

Köszönöm, de azt hiszem innentől már boldogulok.

Köszönöm, hogy ilyen kedves voltál és segítettél, legyen nagyon szép a Karácsonyod! szia

2008. dec. 5. 01:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Nagyon szívesen segítettem :) Boldog Karácsonyt és sikeres újévet kívánok! :)

2008. dec. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!