Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a hurka fajtának a neve?

Mi a hurka fajtának a neve?

Figyelt kérdés

Gyerek koromban ettem egy olyan hurka fajtát vagy nem is hurka volt.

Fél gömb alakú hurka töltelék volt és egy olyan fehér mázzal volt leöntve. Ha jól emlékszek.



2021. jan. 28. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az nem volt fehér mázzal leöntve, hanem olyan színű volt a "héj" azaz a gyomor és ez volt a disznósajt.

Csak nyilván a házinak más volt az íze, a fűszerezése, a darálása, ezért nem tudod beazonosítani a boltival.

Vagy ha nem ez, akkor nem tudom, de remélem kapsz olyan választ, amiben ráismersz!

2021. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Èn is a disznósajtra gondolnèk, vagy a kisgömböcre, amit erdèlyi ismrőseimtől láttam, mindkettő a disznó gyomràba lesz töltve.
2021. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gömbec lesz az, egészen biztos. (Erdélyi "disznósajt, hasonlít a hurkához és olyasféle étel, mint a skótoknál a Haggis - csak az utóbbi birkából készül.)

[link]

2021. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy vérsajt.
2021. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolok, hogy szerintem az nem fehér máz lehetett, hanem hálószerű erekkel átszőtt fátyol. Ha minden igaz, az a hashártyája. Gyerekkoromban a rokonok ebbe is tettek hurkatölteléket, és úgy sütötték meg.

Vannak helyek, ahol ennek cigánka aneve.

Itt egy kép róla, mondjuk a rokonoknál nem volt ennyire sötét, mert rizses -májas töltelékkel készült.

[link]

2021. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!