Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van ötletetek a karácsonyi...

Van ötletetek a karácsonyi menüre? Különleges beigli receptek?

Figyelt kérdés

2 opcióval szeretnék készülni. Egyik az az, ha a család jön, a férjem és az én részemről az kb 11 fő összesen. A hagyományos halászlé, töltött káposzta és sült rántott húsos egyveleget krumplisalival, beigli, stb...

De ha nem jöhet majd haza a család és maradunk ketten,akkor mi legyen a menü? Eddig a rácponty az egyik ötletem.

Ti mit foztok minden karácsonykor? 🙂

Van olyan étel, amit kifejezetten csak ilyenkor csináltok? Mert mondjuk nagyon drága vagy sokat kell vele bajlódni.

Pl egészben sült liba?


2020. nov. 22. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi karácsonykor szoktunk aszalt szilvával töltött, baconnal bevont pulykamellfilét sütni. Hosszúkás tekercs lesz belőle, benne a finom szilva, rajta a bacon, és karikára szelve tálaljuk.
2020. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez tetszik :) köszönöm
2020. nov. 22. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden évben mást. Nálunk nem nagy a család.


Tavaly marsala borban pácolt nyulat sütöttem cserépedényben, aszalt fekete cseresznyével, dödölle volt mellé.


Mákos guba torta volt a desszert, habcsókkal a tetején.

Kaláccsal készült, vaníliával, sütőben sütve.

😊

2020. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc különleges bejgli receptem: [link]


Kedvenc karácsonyi főétel receptem: [link] A cobblerhez lusta voltam, tudom képzelni szelet hússal is ;)

2020. nov. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Finom a gesztenyés vagy kókuszos, esetleg marcipános bejgli is, ha valamilyen különlegesebbet szeretnél.

Főételnek mi gyakran Wellington bélszínt szoktunk. Az ára miatt nálunk ünnepi étel.

2020. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy idén nem töltött káposzta lesz,mert az van sokat év közben is.

Szuper ötleteket adatok köszönöm:)

2020. nov. 24. 06:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy kabaréban volt a túrórudis bejgli.. na én megcsináltam! :D Kifejezetten jó lett! Pozsonyi tészta alapba tettem csokikrémet és túrókrémet. :)
2020. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!