Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan érdemes elkezdeni, ha...

Hogyan érdemes elkezdeni, ha meg akarok tanulni főzni?

Figyelt kérdés
Amíg otthon laktam (csak apukámmal), sokszor volt csak hideg kaja, vagy mirelit, esetleg rendelt kaja. Amíg pedig a párommal éltem együtt (szakács volt), mindig ő főzött, a konyha közelébe sem engedett, és őszintén szólva ez nekem meg is felelt így, sosem izgatott különösebben a főzés. Most, hogy egyedül maradtam, szeretnék megtanulni főzni, hogyan, mivel érdemes kezdeni? Ajánlanátok olyan könyvet, vagy youtube csatornát, ilyesmit, amivel érdemes elkezdeni? Köszönöm a megértő válaszokat. 23/L
2020. nov. 9. 14:23
 1/10 anonim válasza:
45%

Szerintem kezdd olyan ételekkel amik számodra érdekesek. Nem tudom mennyire tudsz angolul ,de a Tasty yt csatornán nagyon jó videók vannak. Én ott kezdtem el tanulgatni :)

Remélem tudtam segíteni! :)

2020. nov. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét. Abban minden benne van a legalapvetőbb dolgoktól kezdve. Jobb, mint a net,mert főzés közben is olvashatod, nem kell a géphez szaladgálnod.
2020. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Legyél szerencsés ha nagyid még él és ülj le vele beszélgetni mit hogy .
2020. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos egy nagyi sincs már képben. Az eddigi válaszokat köszönöm :)
2020. nov. 9. 15:50
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
tastyt nem ajánlom, az inkább a látványnak van. bbc good foodon eddig nagyon jó recepteket találtam és próbáltam ki, csak ajánlani tudom. youtubeon amúgy sok kajás csatorna van, tutorialokkal
2020. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerű ételekkel kezdd el, amit te is szeretsz. Én sem főztem sosem, amig anyukám élt. Azóta én főzőm, és nagyon hamar belerázódtam, sőt már szeretem is csinálni. Hozzáteszem, pedig utáltam főzni.
2020. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

A Horváth Ilona könyv kezdetnek jó, a magyik jó része is hasonlóan föz(ött).

Ha eldöntöd, mit akarsz fözni, akkor add be a youtube-ba a nevét, sok videót találsz, ahol láthatod, hogyan kell elkészíteni, föleg a technikai részletek sokat segítenek.

Ha nem hagyományos ételeket szeretnél, akkor keress rá receptekre a neten - feltétlen többet olvass el, mert úgy jobban kiderül, mi a jó módszer. Utána még egy videó elönyös.


Meg ne vegye el a kedvedet, ha netán kezdetben nem sikerül minden, idövel könnyebb lesz.

Késöbbre meg, amikor már van kis gyakorlatod, azt tudom tanácsolni, hogy a receptet ne bebetonozott valaminek vedd, hanem nyugodtan változtass rajra, kisérlezett, ahogy neked jobban ízlik. (Javaslat: ha egy receptet megváltoztatsz, és ízlik, akkor írd oda, hogy mit módosítottál, így legközelebb tudni fogod, ha nem rögzíted, akkor el fogod felejteni)

Meg sok sikert és jó szórakozást a fözöcskézéshez!

2020. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Szoky konyhája youtube csatornát ajánlom. Apró részletekbe menően elmondja, megmutatja, hogy mit hogy kell.
2020. nov. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen, Szoky elég jó.

Ajánlom még Szazsut is, szerintem ő egyszerűbb egy kezdőnek.

Mindent a szádba rág, mindent megmutat és amit eddig tőle főztem mind nagyon finom.

2020. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsőnek tudd hogy mi merre..pl mi a párolás, hogy kell a hagymát szépen finomra vágni, melyik fűszert mikor tesszük az ételbe és hogyan. De egyébként elsőnek javaslok neked egy zöldség levest és egy csirkepaprikast nokedlivel. Nekem írhatsz bármikor, ha szeretnél kérdezni ugyanis szakács tanuló vagyok de már előtte is megtanultam. De sokat fejlődtem az iskolában:) úgyhogy amiben tudok segítek!
2020. nov. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!