Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol tudnék nyújtható fondant...

Hol tudnék nyújtható fondant venni, és mennyi kg-ja?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy fondant készen lehet venni hisz megkeményedik rövid idő múlva.
2010. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te a marcipánra gondolsz, mert a fondant nem nyújtani kell, hanem melegíteni. Amúgy szerintem bármelyiket egy közeli cukrászdából is beszerezheted. a marcipán kg-ja kb 1500-2500-ig szokott lenni. A fondant nem tudom.

Cukrász vagyok:-D

2010. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem készen fondantot nem lehet venni sehol, viszont én magam csináltam a fiam szülinapjára és nagyon jól sikerült, és töredéke a marcipán árának.

recept:

1 evő kanál zselatin

6 kanál víz

1 kanál margarin

2 kanál méz

1 kg porcukor


Vízgőzön a zselatint és a vizet melegíted.Ha elolvadt a zselatin hozzáadod a mézet és a margarint.Ha elolvadt,jöhet az átszitált porcukor,de ezt már nem kell melegíteni.A porcukrot lassan adagold,mert lehethogy nem kell az egész kg.Nekem 1-2 kanál szokott néha maradni.Ezt tedd bele fóliába és a hűtőbe pár órára pihenni.Ha pihent,jól gyúrd át.Állaga hasonlít a marcipánhoz!

2010. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és tudod, ételszinezékkel szinezni is, piros, kék, sárga, zöld festék pl Tescoban is kapható kb 80 ft.
2010. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 10:00-ás válaszoló,nagyon szépen köszönöm!
2010. aug. 8. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, ha kipróbálod a receptet majd írd meg hogy sikerült.:-)
2010. aug. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én így szoktam készíteni. Nagyon egyszerű. [link]
2010. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!