Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan nőről aki 30 felett sem tud főzni?

Figyelt kérdés
2020. szept. 20. 11:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ, ha alap ételeket sem bír elkészíteni az gáz. Én is utálok főzni, de pl. egy öregtarhonyát vagy paprikás krumplit összedobok, ha kell.

De jobban zavar a főzés utáni szennyeshegy, mint maga a főzés.

2020. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%
A 10-essel értek egyet. Mi ez a nemi diszkrimináció? Az alapján ítélsz meg egy nőt, hogy tud-e főzni? A nők is ugyanannyit dolgoznak, mint a férfiak, meg kell osztani a főzést és az egyéb házimunkát is.
2020. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
Semmi ,mindenki azt csinál amit akar .
2020. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%
Parom 43 es szinte semmit nem foz, max ilyen zacskos szar*kat, virslit, tezstat meg ilyen alapdolgokat. Nem mondom h nem zavar, de megfozok en barmit, nem csinalok belole nagy ugyet.
2020. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
Semmi.
2020. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

Alap szinten minden felnőtt embernek tudnia kell főzni. Ez kb olyan mint úszni, egy emailt megírni vagy összeadni tudni, az alap életben maradás függvénye. Egy rántottát vagy egy tejbegrízt önnálló felnőtt ember azért tudjon már...


Jól főzni viszont művészet, az embernek vagy van orra és ízlelési készsége hozzá vagy nincs. Szerintem nem szégyen ha a férj vagy a gyerek tehetségesebb ebben a háziasszonynál. Adottság kérdése, amiről nem tehet.

2020. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud (=tényleg nem képes még minimálisan sem ellátni magát, azt se tudja hogy kell bekapcsolni a tűzhelyet, vészhelyzet esetén sem tudna egy fogyasztható sajtos-tejfölös tésztát vagy főtt virslit összehozni, éhen hal ha nem teszik elé az ételt) vagy csak nem jó benne, sajnálja rá az időt, nem szeret, nem akar “rendes”, nagyszabású ételeket nulláról elkészíteni?

Előbbi kicsit riasztó, nem is maga a főzés miatt hanem mert ha egy felnőtt ember ennyire tehetetlen és életképtelen az biztos máshol is megmutatkozik. Ha valaki amúgy képes lenne főzni csak nem szeret/nem annyira jó benne és megengedheti magának hogy rendeljen/ne otthon kajáljon vagy simán csak sose volt igénye rá mert mondjuk a munkahelyén meleg ebédet kap, azon a néhány napon amikor ez nem működik meg inkább marad a legegyszerűbb fogásoknál akkor kedves egészségére.

Én ugyan nagyon szeretek főzni de vannak ételek aminek sose fognék neki. Tudnék töltött káposztát csinálni? Biztos, van receptem, tudok olvasni, utasításokat követni. De a francnak van kedve egyesével betekergetni a töltött káposztákat, órákig főzni abban a nagy kondérban amim amúgy nincs is meg úgy egyáltalán ennyit dolgozni vele. Inkább összedobok fél óra alatt egy szelet halat zöldségekkel és megyek pihenni. Innentől miért zavarna ha valaki másnak meg ez is sok lenne, mert nem akar mindenféle zöldségeket pucolni meg nyers halat fogdosni, fűszereken gondolkodni, inkább feldob egy csomag virslit főni két perc alatt.

A válasz szempontjából irreleváns hogy nő vagy férfi, mindkettőre igaz.

2020. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy nem tud főzni?

Mert szinte mindenki tud főzni, ha akar. Megnézi a receptet, aztán megcsinálja. (Én is szoktam, azért írom) Ha főzni tudásnak éttermi szintű főzést nevezünk, akkor az nem baj, ha valaki nem tud.

Tehát ha valaki azt mondja, hogy nem tud főzni és ezért nem is készít semmilyen ételt, arról azt gondolom, hogy nem akar, vagy nem szeret főzni. És ebben az esetben jobb lenne, ha ezt mondaná.

2020. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!