Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szegényen hogy lehet speckó...

Szegényen hogy lehet speckó diétákat tartani?

Figyelt kérdés

Vagy mondjuk le róla? Szegények vagyunk sok a kiadás és kevés jut az ételre de parom laktozerzekeny durván én meg IR -es. A pénz kevèsségén kívül nehezíti,hogy faluban èlunk ahol 2 bolt van.


Van erre olcsó és megoldás vagy ez úri huncutság és megmarad a jómódúak hóbortjának. Nem vagyok irigy nem azért írtam csak hát tèny.


2020. szept. 14. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem a problémádat!

A laktózérzékenységre megoldás, ha elhagyjátok a tejtermékeket, az IR-esre meg, hoyg a finomított lisztet/cukrot hagyod el vagy legalább is csökkented.

Ha ezeket kihagyod, attól nem lesz drágább a kaja, zöldségféléket falun is lehet kapni, azt mindketten ehetitek.

A húsfélékböl meg ne a legzsírosabb részeket vegyed, a baromfihús (csirke, pulyka) böven belefér az étrendbe és nem drága.

2020. szept. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha mindent elhagyunk mi marad ? Éppen ez a gond tejtermék nem

Lisztes nem

Akkor konkrétan a zöldség marad ?

Gyümölcsöket én nem szeretem

Ez anyagilag nem megy.

Csirkét eszünk mindig comb vagy melle

2020. szept. 14. 17:52
 3/12 A kérdező kommentje:
Kenyér alapból olyan Kellene ami itt nem kaphato . Parom fagyasztva nem eszi meg. Tejfölös dolgokat imádja azt vaalmivel potolni kell pl tejfolos csirkepörkölt az kedvence
2020. szept. 14. 17:54
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Öszintén szólva nem hinném, hogy csak lisztet, cukrot meg tejtermékeket esztek!

A zöldségekkel mi baj van? Rengeteg féle van, rengeteg módon el lehet öket készíteni, és ha idényben vásároltok, akkor kifejezetten olcsó is.

(Egyébként ha IR-es vagy, akkor a gyümölcsöket eleve jobb, ha kerülöd)

Kenyeret elvileg te is tudsz otthon sütni, ha valami különösebbet akarsz, de egy közelebbi városban garantáltan lehet megfelelöt kapni. Ha ezt lefagyasztod, kiolvasztva semmi külünbség sincs a frissen vetthez képest.

A párodnak meg nem kell megmondani, hogy fagyasztott ételt kap,. akkor nem veszi észre, és simán megeszi.

A tejfölös dolgokat ritkábban egye, havi egy-két alkalommal laktáz tablettával megoldható.


Viszont az tudomásul kell venni mindkettötöknek, hogy ha élelmiszer-intoleranciátok van, akkor az étrendetek NEM MARADHAt ugyanolyan, mint eddig, mert éppen ez OKOZTA a problémát.


A kérdésedböl meg a válaszaidból azt érzem, hogy NEM AKARSZ változtatni, és csak kifogásokat keresel, hoyg miért nem megoldható az egész!

2020. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

nekem is az jött le, hogy a pénztelenség csak kifogás.

maradjon minden úgy, mint eddig..

2020. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A tejtermékekre tényleg az a legpraktikusabb megoldás, hogy elhagyod!

A zöldségek mindenféle diétába beleférnek, ha jól válogatod meg őket. Kenyeret tudsz sütni magadnak, lenmaglisztből, akármiből, én is itthon sütögetek. És bár faluban élsz, rengeteg reform webáruház szállít vidékre, és meglepődnél, hogy van sok termék, ami olcsó!


Sajnálom egyébként, én is hasonlóan küzdök, ketogén diétát tartok a lehető legminimálisabb összegből, mellette pedig a párom refluxos, tehát kb semmit nem ehet abból amit én, és még gyerek is van, szóval kb 3 felé főzök.


Ideje elhagyni a falunélek szöveget, mert tényleg mindenki szállít vidékre is, bárhova futárszolgálattal, legyen az MPL vagy GLS, ezer forint körül.

2020. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Facebookon ajánlom jelentkezz be ilyen jellegű csoportokba renegeteg van ott annyi ötletet és megoldást találsz mint égen a csillag. :) És segítenek is bármiben ha kérdezel.
2020. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
Dieta mit is jelet? Kaloria es zsirszegeny! Szegeny ember siman tud dietazni … valojaban mast sem csinal.
2020. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugy, hogy az etkezesed legnagyobb szazalekat a zoldsegek adjak. De peldaul a krumpli sem ordogtol valo, hiaba alitjak sokan, csak ne bo olajban susd ki, hanem vizben megfozve edd. Ezen kivul a huvelyesek (lencse, bab, csicseriborso, es a tobbi) is fontos szerepet kapnak az etrendedben.

Meg: tojas, magvak, illetve amit feljebb is irtal csirke/pulyka hus.

A koretek kozul jo megoldas a koles, rizs (ebbol jobb a barna, de a normal sem egeszsegtelen mertekkel).

Zabpehelybol remek reggeli keszitheto mind edes es sos verzioban.

Akar hazi keszitesu zabtejet is keszithetsz a parodnak.

2020. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as: "Dieta mit is jelet? Kaloria es zsirszegeny!"


NAGYON EL VAGY TÉVEDVE!1!!


A diéta CSAK annyit jelent, hogy valamilyen speciális étrendet követ valaki, szó sincs, sem kalóriaszegény, sem zsírszegény étrendröl alapesetben. CSak a tudatlan embereknek egyenelö a diéta a fogyókúrával. Ez ugyan EGY FAJTA diéta, de emellett még rengeteg másféle is van, pl, cukorbeteg, vesebeteg, májbeteg, laktózérzékeny, gluténmentes stb étrend, ami MIND diéta.

A kérdezö NEM fogyni akar, hanem az egészségügyi problémák miatt a tejtermékeket, illetve az egyszerü szénhídrátokat kell csökkentenie! Ez meg teljesen mást jelent, mint amit te gondolsz!


Másrészt az az állaításod is téves, hogy a "szegény ember" kalória és zsírszegényen étkezik, éppen ellenkezöleg, az általad szegénynek nevezett réteg föleg tészta-kenyér- zsíros húsokon él!

2020. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!