Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van jó pogácsa receptetek?

Van jó pogácsa receptetek?

Figyelt kérdés
Olyan igazi, retro, finom,dédimama féle pogácsára gondolok, készítettem kovászt is, kipróbáltam pár receptet de egyik sem volt az igazi eddig. Sajtos és tepertős is jöhet. (egyébként igen, ismerem a googlet és használtam is)
2020. aug. 27. 17:56
 1/7 anonim válasza:
90%

Az én személyes kedvencem a burgonyás pogácsa. A dédimé isteni volt, de az enyém sem rossz :) általában a maradék krumplipüré megmentésére szoktam használni a receptet, de volt már, hogy kifejezetten a pogi miatt készítettem.


Kb fel kiló főtt burgonya

400 g ( igazi ) vaj

40 g eleszto

2 db tojás sárgája

700 g liszt


1. Csinálsz egy krumplipürét :)

2. Dolgozd bele a tojások sárgáját, majd az elesztot, aztán gyúrd össze a liszttel

3. Pihentesd. Én egy éjszakát szoktam, de par óra is elég.

4. Másnap kinyújtod kb 2 centi vékonyra, tetejét becsíkozod, aztán szaggatod, majd megkened tojással. A tepsin pihenjen kicsit, aztán told be elomelegitett sütőbe. 200-220 fokon süsd készre. ( kb 10-12 perc, sütőtől függ )

2020. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

#1

Kipróbálnám, de kérdeznék is!

Azt írod, hogy készítsen krumplipürét, de tejet nem írtál a felsorolásban. Az kell bele, vagy sem?

2020. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
67%
Jaj, ne haragudj! Igazad van, arra nem tértem ki. Természetesen kell bele tej, vagy tejföl, tejszín, bármi :) ahogy te szereted a krumplipürét, úgy készítsd. A vajat csak azért emeltem ki, mert sokkal finomabb, mint margarinnal! Remelem szeretni fogod :)
2020. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

#3

Köszönöm, biztos finom! :)

2020. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

egyensúlytésztás, legegyszerűbb és gyors


dédimamaféle az valószínű hajtogatott, pihentetett, órákig készülős...sajnos szok az ízek sosem fognak már úgy visszaködzsönni, csak megközelíteni tudjuk

2020. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kedvencem. Én legutóbb gousa sajttal szórtam meg, de nemcsak a tetejét, hanem a sütőpapírra is szórtam és arra tettem a pogácsákat.

Maga a recept nekem békebeli, régen anyukám és nagymamám is hasonló tészából csinálta a pogácsát vagy a sajtos rudakat. Elvileg sokáig jó is marad, de ezt még nem igazán sikerült megfigyelnem, mert nem sikerül 1-2 n apnál tovább túlélnie.

2020. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, a link lemaradt: [link] (#6 voltam)
2020. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!