Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintem elrontottam a...

Szerintem elrontottam a rakott zöldbabot, hogy mentsem meg?

Figyelt kérdés
Friss, zsenge zöldbabot használtam, a kertből van, elég sok lé is van rajta, mert hígra csináltam a darált húsos cuccot. Most ellenőriztem, kőkemény a bab (nem főztem meg előtte...) 150 fokon van a sütőben, villanysütő, alsó-felsőn megy. Mit csináljak, hogy megpuhuljon a bab? Innen hallom, hogy rotyog a lé a tepsiben. Kb egy órája van bent a sütőben.
2020. aug. 2. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Szia!Én is szoktam rakott zöldbabot és nem főzöm meg előre.Alacsony a hőfok,tedd 180 fokra és ha van légkeverésre.Legalább 2 órát szoktam sütni,mert nekem is sok vízet enged.Az első másfél órában takard le fóliával.úgy megpuhul ,utána leveszed és addig sütöd ,amig el nem fő a leve,az néha akár plusz egy óra is lehet.Elég időigényes étel.Én a tetejére az utolsó 10percben reszelt sajtot teszek.
2020. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Le van fedve?
2020. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem volt lefedve, én állat meg már rátettem a sajtot. Ilyenkor mit lehet még tenni? A türelmes várakozáson és reménykedésen kívül.
2020. aug. 2. 12:49
 4/10 A kérdező kommentje:
Van egy jénai itthon, tegyem a tetejére azt? Fóliába tuti beleragadna a sajt, mert kicsi a tepsi és dugig pakoltam.
2020. aug. 2. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Az felső sütést azonnal kapcsold ki. :)
2020. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na mindegy, a jénai kicsi, nem fedi le...
2020. aug. 2. 12:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Kikapcsoltam, alsón van, meg feltekertem 180 fokra. Ha most ezt ki kell dobni, hát én nem tudom, mit csinálok :D
2020. aug. 2. 12:53
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Azóta sikerült a zöldbab?
2020. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, finom lett, bár sokáig tartott neki :D köszi mindenkinek a segítséget!
2020. aug. 2. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Szuper :)
2020. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!