Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Piskóta lapok sütése?

Piskóta lapok sütése?

Figyelt kérdés
szeretnék tortát sütni,de sosem tudom szépen elvágni,tudna valaki adni egy receptet hogy egyenként sussek 3-4piskota lapot?
2020. júl. 25. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan piskóta kell hozzá, mint egyébként. Csak kevesebb.

Annyi, hogy gyorsabban kell sütni, mert amúgy kiszárad. Pl ha a vastag piskótatésztát 180-on sütöd, akkor a vékonyat nyomathatod 210-220 körül, és sokkal rövidebb ideig.

2020. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! esetleg valakinek konkrét bevált receptje nincsen?
2020. júl. 25. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Hát 6 tojáshoz 12 evőkanál liszt és 6 evőkanál cukor. És 12 evőkanál víz. ( de ha nem vizes piskótát szeretnél ez kihagyhatod.
2020. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahány tojás, annyi csapott ek. porcukor és annyi púpozott ek. liszt. Semmi más nem kell bele. Tojások szétváksztva, fehérje habbá verve.
2020. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
egy kisebb tortaformanal (kb18cm) akár egy tojásból is működhet? vagy azért kell legalább a kettő? vagy érdemesebb mondjuk előre megcsinálni az egész piskotat es elosztani 3-4reszre ?
2020. júl. 26. 07:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Előre szerintem ne csináld meg mind, próbáld meg egy tojással és ha jó lesz akkor csinálhatod úgy, ha meg nem akkor kettővel (több szerintem nem kell)
2020. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Maximum kettő tepsi adagját keverd be egyszerre, mert amíg az első sül, a második összeesik.
2020. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!