Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem merek főzni mert félek a...

Nem merek főzni mert félek a forró tárgyaktól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tanulni főzni de nem merek, mert vagy egy éve leforráztam a kezem aminek még most is látszik a helye. Felvágok meg bepanírozok dolgokat, de hogy forró vízbe tegyek, leöntsek valamit, olajba süssek valamit, olyat nem merek. Volt valaki így? Tudom, hogy nem ez a világ legnagyobb problémája de engem zavar és nem tudom mit kéne csinálnom.
2020. júl. 25. 12:20
 1/6 anonim válasza:
100%
Vegyél fel sütőkesztyűt, és ha az olajtól félsz, akkor először alacsonyabb hőfokon főzz, hogy ne fröcsögjön. Szerintem arra figyelj, hogy ha forró olajba/vízbe kell tenned valamit, akkor ne távolról dobd bele, mert rá fog loccsanni a kezedre, próbáld inkább közelebbről, lassan. Én is most tanulok főzni, nekem ezek a dolgok beváltak :)
2020. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell próbálni túllépni ezen a félelmen.


Először mondjuk csinálj valamit a sütőben, amit hidegen is be lehet tenni. Ha kész, akkor lekapcsolod és kinyitod az ajtót, amikor már nem forró, kiveszed.

2020. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
1-es vagyok, a 2-esnek igaza van, ez segíthet.
2020. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A sütőtöl nem félek. Csak ez a forró víz. Tésztáról akartam leönteni a vizet és úgy forráztam le a kezem. Na, azóta se főztem tèsztát.

Egyébként köszönöm a tanácsokat :)

2020. júl. 25. 12:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél olyan edényt, ami tésztaföző betéttel együtt van, így nem kell leönteni a vizet, csak kiemeled a szűrőt a tésztával.

Majd ha lehült, kiöntöd a vizet.


Valaki ilyesmire gondoltam

[link]

2020. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél szilikon sütő/főzőkesztyűt, mindig használd, ha forró vízzel dolgozol, akkor is, ha nem melegedős az edény füle. Kicsit állj távolabb a tűzhelytől, nyújtott karral dolgozz (tehát tartsd el mindig a testedtől). A víz kiöntését gyakorold hideg vízzel. Vegyél biztonságos szűrőt, amit pl. lábasba tudsz illeszteni. Mindig a belső, hátsó lángokra tedd fel forrni a vizet, ha nagyobb fazékban van. Sok sikert!
2020. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!