Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egresből ki mit szokott csinálni?

Egresből ki mit szokott csinálni?

Figyelt kérdés
Van 2 kisebb bokor egresem. De nem tudom mit lehetne belőle csinálni. Nem akarom hogy kárba vesszen. Ha valakinek van valami ötlete azt szívesen veszem.
2020. júl. 4. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Levest, mártást, (hasonló módon, mint a paradicsom leves, mártás)

El teheted kisebb méretű (=bolti lekváros) csavaros tetejű üvegbe télire, és ugyanerre sültekhez télen nagyon jó lesz. Kevés cukor, valami tartósító a tetejére (anno szalicilt használtam), kidunsztolod, és be a polcra.

2020. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcstorta tetejére szép díszítés.

Gyümölcssalátába.

Esetleg gyümölcslevesbe.

Lekvár.

2020. júl. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A levest írtam, a lekvár még jó, bár sok cukrot kívánna. A tortába viszont szerintem nagyon savanyú lenne, elrontaná az egészet.
2020. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Édes gyümölcsök mellett szerintem ideális. Ízlések és pofonok. Mi szeretjük a savanyúbb gyümölcsöket.
2020. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Igazából érdekes mert nem savanyú hanem édes.

Esetleg lekvár receptet valaki írna?

2020. júl. 5. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár évvel ezelőtt találtam a net-en a "Narancsos répalekvár" készítést, nagyon egyszerű módja, azóta már ugyanazzal a módszerrel többféle zöldséget-gyümölcsöt összefőzve készítettem lekvárt... egyszerű és nagyszerű

El tudnám képzelni, hogy almával főzöd össze, vagy ha olcsón hozzájutsz meggyhez, de meglehet, hogy 1-2 narancs is jó lehet hozzá. Ízlés kérdése.

2020. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. El tudnád nekem küldeni azt a receptet? Meggyem van bőven azt vennem se kell.
2020. júl. 5. 18:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ízlésem szerint lényegesen kevesebb cukor is elég bele. Almát, akármit már akkor raktam hozzá, amikor a répa ára már kezdett emelkedni... a répával együtt tettem fel, hogy annak a vize is kiforrjon belőle...

2020. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szörpöt készítek belőle, nagyon finom.
2020. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!