Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy rezsó 2500W-os, akkor...

Ha egy rezsó 2500W-os, akkor azt jelenti hogy sok áramot fogyaszt?

Figyelt kérdés
Érdemesebb lenne kisebb W-osat venni?
2020. jún. 14. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Gyorsabban felmelegszik, hamarabb lesz kész a kaja. De a 10 Amperest ez lassan de biztosan leveri.
2020. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi az a 10 Amperes, a biztosíték? Melyik az ami nem veri le?
2020. jún. 14. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés hogy mihez képest? Egy hűtőhöz, fagyasztóhoz, ventillátorhoz képest nagyon sokat. Egy hősugárzóhoz, hajszárítóhoz képest nem sokkal többet. Egy villanysütőhöz, villanytűzhelyhez képest keveset. A watt az nem a fogyasztást jelöli egyébként, hanem a teljesítményt. Az egyes válaszolót meg nem értem. Mi az hogy lassan de biztosan leveri a 10 amperes kismegszakítót? Ilyen nincs, vagy leveri, vagy nem, más lehetőség nincs. Ahogy állítod a rezsót egyre nagyobb fokozatra úgy lesz egyre nagyobb a teljesítménye, nő az áram felvétel. Amikor a felvétel meghaladja a 10 ampert akkor leveri, de addig nem. Csak egy példa: van 10 fokozat, értelemszerűen 10-esnél van maxon a teljesítmény, azaz 2500 W-on, vagy ha úgy tetszik 2,5 kW-on. Tegyük fel 6-os fokozatnál éri el a teljesítmény azt ahol többet vesz fel mint 10 A, tehát arra fokozatra kapcsolva azonnal leveri. Ha nem kapcsolsz csak 5-ös fokozatig akkor nem fogja leverni soha.
2020. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 látszik nem tudod, hogy hogyan működik egy kismegszakító. Némi túlterhelést egy darabig enged, minél nagyobb, annál kevesebb ideig. Egy idő után (egy 10B-s jellemzően 30 Amper felett) azonnal lemegy, de 2500 Watt még közel nem ez a szint. Ennyit még akár fél óráig is enged, mielőtt lemenne (tegyük fel, hogy más fogyasztó nincs azon az áramkörön).
2020. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem nem lesz vele baj. Albérletbe megyek, nem tudom mi a helyzet a házban áram ügyileg... de egyébként sem sokat értek én ehhez, fiatal nő vagyok. Egy külön kis helységem lesz amit használhatok mint kis konyhát. A nagy konyhát sok ember használja, nem akarok ott várakozni ha nem muszáj. Ezért kell nekem ilyen kis rezsó.
2020. jún. 14. 19:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek jobban járnék egy 1000W ossal? Nem baj végülis ha lassabban fő meg a kaja, csak ne csapkodja a biztosítékot.
2020. jún. 14. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom kiemelted, pedig azóta rákérdezhettél volna a tulajtól, milyen kapacitásokkal tudsz tervezni.

Jó villanyszerelésnél ez úgy működik, hogy 1-1 helyiségnek külön megszakítója van, így rá tudsz kérdezni, hogy amit kibérelsz, oda hány amper megy.

Vagy összesen a lakásba hány amper megy. Azt te is meg tudod nézni, akár a villanyóránál, rá van írva a megszakítóra.

Pl ha az egész lakásba összesen megy mondjuk 12 vagy 16 amper, akkor nem erőltetném a 2500 wattos gépet.

Pláne ha mondjuk van még egy villanybojler.

Ha mondjuk bemegy 2x 12 amper, akkor szerintem belefér.

Vagy ha mondjuk régi alumínium falvezetékek vannak, szintén nem túl egészséges leterhelni 2,5 kw-tal.

Legalább másfeles réz vezeték kell hozzá, sőt, igazából sok használathoz rézből is jobb a 2,5 nmm-es keresztmetszetű.

Pl sima villanysütőnek, ami 2-2,5 kw, gyári alapkövetelmény, hogy külön minimum 12 amperes kismegszakítóra legyen kötve, és 2,5-es rézvezetékkel legyen bekötve!


Szóval ha régebbi a ház, (és annak áramhálózata) akkor 2,5 kw túlzó lehet! Ilyen lakásokba villanybojlert se igazán lehet tenni, a szakik is csak szájhúzogatva, vagy egyáltalán nem szerelik be, pedig azokból egy kisebb teljesítményű azt hiszem csak 1,5 kw körül mozog!


Amúgy ha magadnak főzöl, gondolom nem akarsz nagy mennyiségeket főzni.

Kis mennyiség, kisebb teljesítményen is felfő.

Maga az étel nem fog "lassabban megfőni" mert az étel ígyis úgyis 100 fokon fő.

Egy 2,5 kw-os rezsó is annyit tud, hogy ha nagy mennyiséget főzöl, hamarabb felfőzi (pl egy tésztavizet, vagy egy nagy fazék húslevest)

de miután felfőtt, csak tartani kell azt a hőmérsékletet, ami töredéke energiabefektetéssel jár, tehát a 2,5 kw-nak csak a töredékét használod ki főzés közben, amit egy 1-1,5 kw-os is ugyanúgy tud. Remélem érthető így.


Szóval ha csak magadra főzöl 1-2 adag kaját, akkor szerintem életképes lehet egy kisebb teljesítményű rezsó is, és azt a hátrány, amit ez jelent, kis odafigyeléssel akár kompenzálni is lehet.

Pl az edények alja! Ne legyen domború, homorú, (igen, régiek közt vannak ilyenek) túl kicsi, túl nagy, hanem a lehető legjobban felfeküdjön a fűtő felületre. Ne legyen túl kicsi, mert nem hasznosul a hő, és túl nagy, mert nagy felületű edénynek meg nagy a hőleadása is.

Fedő! Mindenre! Legalább amíg fel nem főnek az ételek! Rengeteget számít.

2020. jún. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a 3-mas válaszoló nem csak a kismegszakító működését nem ismeri, de az ilyen tipikus fűtőberendezések működését se.

Mindenkit felpontoztam, mert segítőkészek a válaszok, de ez a fűtés a legtöbb esetben nem így működik.

Pl egy villanysütő, vagy hősugárzó, vagy a legtöbb ilyen fűtőberendezés, amit állítani lehet, az nem úgy működik, hogy ha kisebbre veszem, akkor majd nem fogja leverni a biztosítékot!


Pl egy 2 kw-os sütő, az 2 kw-on fűt! Egy hősugárzó ugyanúgy. Egy villanybojler, ugyanúgy. Attól, hogy a víz hőmérsékletét, leveszem 80 fokról 50 fokra, nem fog 1,5 kw helyett csak 800 wattal fűteni!

Amikor a fűtési ciklus van, parkettán nyomja, max teljesítménnyel, mert nem teljesítmény szabályzó van beleépítve!

Hanem egy termosztát!

Ami érzékeli, hogy ha elér egy bizonyos hőmérsékletet a gép, akkor kikapcsol. Tehát ha "kisebbre" van véve, attól nem az történik, hogy amikor fűt, kevesebb áramot vesz fel, hanem az, hogy hamarabb kikapcsol, rövidebbek a fűtési ciklusok, mert alacsonyabb hőmérsékletet kell elérni!


Úgyhogy egy nagy teljesítményű fűtő berendezést a legtöbb esetben hiába veszel "kisebbre" , le fogja verni a biztosítékot, ha az hozzá képest gyenge, mert valójában nem a teljesítményt szabályzod, hanem a termosztátot állítod.

A legtöbb hagyományos rezsóba bimetálos hőfokszabályzó van.

"Dimmelhető" is biztos létezik, aminél az áramfelvételt szabályzod, (nem tudom, lehet, hogy nincs is ilyen) de nem lehet gyakori.

2020. jún. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

...amúgy régebben dolgoztam konyhán, erről az jut eszembe, mikor mondtam a tanulónak, kapcsolja be a sütőt 200 fokra.

Ő bekapcsolta 300-ra, aztán úgy felejtette, a kaja meg majdnem megégett, épphogy időben észrevettem.

Kérdezem, miért 300-ra vette 200 helyett, erre ő, hát hogy gyorsabban bemelegedjen. :D

Hát az attól nem lesz nagyobb teljesítményű, ugyanannyi idő alatt melegszik fel 200 -ig, mert amíg melegít, addig max teljesítményen melegít, csak épp nem áll meg ott, hanem továbbfűt. :)

2020. jún. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!