Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hova tegyem az el nem fogyaszt...

Hova tegyem az el nem fogyasztott ételeket, amiket nem bírunk megenni?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán eszünk édességet itthon (négyen vagyunk, két kisfiam van), de a nagymamák ha sütnek, mindig megmarad itthon. Beszéltünk már erről mindkettőjükkel, kevesebbet is hozunk el, azt is tényleg ritkán.

A férjemnek múlt hétvégén volt a szülinapja, a szülei felköszöntötték (én nem tudtam menni hozzájuk), ettek 1-1 szelet tortát, a háromnegyede pedig itt van a hűtőben egy dobozban. Sajnálom kidobni, ha lefagyasztom, később sem kell senkinek. Van még néhány adag süti így is Húsvétról a fagyasztóban. Enniadok dobozba vittük Karácsonykor is, de az most a járvány miatt nincs.


2020. máj. 28. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a sütiket mindig a hűtőbe tesszük és 1-2 napon belül úgyis megeszi valaki! ;)
2020. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk tuti mindig elfogy,addig esszük míg van belőle. Eszembe se jut kidobni vagy másnak adni. Hogy lehet a sütit nem szeretni,sose értettem ezt.
2020. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nem fogyna el, akkor adj belőle ismerősnek, barátnak, szomszédnak aki örülne neki. Bár azt a majdnem 1 hetes tortát már ne, de legközelebb ez is lehet egy jó opció.
2020. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én adagokban lefagyasztom, és amikor valaki rákíván, akkor elöveszünk annyit, amennyir éppen kell.
2020. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon jóban vagyok a szomszédokkal.

Ha valamiből több van, akkor adok nekik is belőle, sőt ha sütök valamit és tudom, hogy szeretik, akkor valamennyivel többet sütök.

Ha Ők csinálnak, vagy marad nekik, akkor én is szoktam kapni.

Úgyhogy ez teljesen jól működik. Nincs maradék , nem kell kidobni.

Ami lényeg, hogy szeretjük egymás dolgait. Ők sütiben erősek , én kelt tésztában.

2020. máj. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#2-es

Képzeld el a kutyám nem szereti a kolbászt.

Na, ugyanígy van az embernél is. Van aki szereti a sütit, valaki nem.

A legtöbb ember savanyúság nélkül nem tud hús ételt enni. Én meg megérzem az ecet szagát, akkor kiszaladok a világból.


Már sokan megírták az évek alatt a kommentekben:

"Ízlésben nem lehet vitát nyitni"

2020. máj. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

pedig fagyasztó vagy osztogatás ismerősnek.

miért nem eszitek meg onnan? akkor se, ha átdolgozod pl kókuszgolyónak?

2020. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk minden évben megmaradt/megmarad. Lányomnak a szülinapi tortája is mindig szét lett osztogatva, mert megettünk egy-egy szeletet, többet nem kívánt egyikőnk sem,így fokozatosan beálltunk arra, hogy nem kell sütemény.

Máskor vagy ne legyen annyi süti, vagy ha van, add oda barátoknak/szomszédnak. Fagyasztó részéhez nem tudok hozzászólni, mert nyers húson kívül semmit nem fagyasztok le. Igyekszem mindenből annyit csinálni, hogy ne legyen maradék. Ha van, hát akkor kiviszem a kutyának.

2020. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rá kell állni a kisebb tortára, de mi van, hogy nem is tortát veszünk, hanem fejenként egy-egy szelet süteményt ki mit szeret, krémes, kirsch kocka, lúdláb, habos-mákos. Ezek tuti elfogynak.

Esetleg a nagyiknak lehetne kisebb méretű tortaformát ajándékozni, hogy inkább abba süssenek tortát a családnak, mert annyi elég.

2020. máj. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!