Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ennek az ételnek van magyarul...

Ennek az ételnek van magyarul receptje, vagy valami leírása?

Figyelt kérdés

Kárpátalján ettem ilyet.

[link]

Olaj nélkül egy vasdarabon sütötték a krumplit, majd vajjal vagy házi olajba mártva ettük. Mi a neve?


2020. márc. 17. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem Magyarországon is létezik a sült krumplinak ezerféle formája. Kezdve a sütőben(kemencében) sült héjas krumplitól, a héjatlanig, karikában, vagy kockában, gyakran egészben. Egyik alá sem tesznek zsiradékot, a formája gyakorlatilag mindegy. Csak itthon zsírral vagy vajjal eszik, lehet, hogy van olyan "elvetemült", aki olajba dugdossa, de nem ez a jellemző.

A szegény ember roppant találékony, a krumpli meg tömít, laktat és nem drága. Különösen, annak aki maga termeszti.

2020. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A házi olaj mondhatni arany árba van. Igazi napraforgó olajnak egyáltalán nem olyan az íze, mint amit a boltban veszel, szóval az íz a lényeg, nem az olcsóság. Az imént kisütöttem olaj nélkül simán palacsintasütőben, aztán házi olajjal, hagymával tálaltam. Ugyanaz az íz, nagyon finom! :)
2020. márc. 17. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Ez a neve:

Спархельт смажена картопля

azaz:

Sparkhelʹt smazhena kartoplya

magyarul:

Sparhelten sült krumpli. :)

2020. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es 79%-os vagyok


Egészségedre!

Mivel etted, vajjal vagy olajjal?

2020. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Olajjal, volt még nekem egy kicsi belőle. Az a baj nem nagyon lehet szerezni.

Most hogy nem nagyon járok sehova, van időm elfeledett recepteken gondolkodni !:D

Köszi a válaszokat.

2020. márc. 17. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Elmész egy ukrán munkásszállásra és veszel tőlük egy üveggel.

Nem tudom hol laksz, én Jászberényben tudok egyet és rendes emberek zömében.

2020. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!