Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A spenótfőzelékhez,1 kg...

A spenótfőzelékhez,1 kg mirelit spenóthoz, mennyi tej kell hozzá?

Figyelt kérdés
Hétvégére szeretnék spenótfőzeléket csinálni. Nem emlékszem spenótfőzelékhez, 1 kg milerit spenóthoz, mennyi deci vagy liter tej kell hozzá.

2020. márc. 4. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
2020. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Én tejfölt használok tej helyett (330 g, 20%)
2020. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én úgy csinálom hogy kevés vízzel oda teszem főni amíg felforr és nem egész 1 liter tejet teszek hozzá kb háromnegyed litert.
2020. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

#1

A receptedben vízzel öntik fel a spenótot, ami nem tudom miért jó,... legfeljebb laktózérzékenyeknek.


Kérdező!

Én 1 kg spenóthoz 2 dl. tejet szoktam tenni, úgy, hogy a zacskót kilyukasztom és tésztaszedőben a mosogatóban leeresztem a fagyos lét róla.

Ha elkevered és még mindig nagyon sűrű, akkor óvatosan tehetsz még hozzá, baja nem lesz, mert úgyis berántod fokhagymás rántással.

Ha nem akarod rántani, akkor tejjel és kevés liszttel, vagy étkezési keményítővel habard be, de akkor a fokhagymát még előtte nyomd bele a főzelékbe és az ízesítése só, bors.

2020. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
65%
Aztán egy kis pohár tejföllel be habarom
2020. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tejszínnel a legfinomabb! :) 2 dl
2020. márc. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csinálok egy sűrű besamell szerűséget (olajjal), a lisztbe reszelek fokhagymát. Ráborítom a spenótot, egyet forralok rajta, és kész. Ha túl sűrű tejjel lehet még higítani. Összesen kb. 1/2 liter tej.
2020. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 dl tejszínnel csinálok 450 g mirelit spenótot
2020. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Adtam mindegyiktököknek hasznos zöld kezet.
2020. márc. 4. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!