Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hús-rejtély - mi lehet az oka?

Hús-rejtély - mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja fölzem friss disznócombból pörköltet.

A felét lefagyasztottam (ahoyg már kismilliószor elötte), két adagban.

Az egyiket a múlt héten ettük tökfözelékhez, és mindenkinek ízlett.

A másikat tegnap elött kelkáposztafözelékhez - pontosabban csak akartuk, mert ehetetlenül büdös, rossz ízü volt, annyira, hogy ki kellett dobni.


Ami érthetetlen, hogy egyrészt nem régen föztem, a hús egész friss volt, amikor vettem (nem vákumos), másrészt az elözö adag tökéletes volt, harmadszor a fagyasztó is rendesen müködik, -21 fokot tart stabilan, illetve a második adagot közben nem vetttem ki, így nem olvadhatott meg közben.


Igazánból ilyen még nem történt soha velem, pedig sok éve fözök és fagyasztok le ételeket.


Ha valaki tud valami magyarázatot adni, annak nagyon örülnék, mert én napok óta töröm a fejem és nem tudok semmit elképzeni, ami okozhata volna.


2020. jan. 12. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A két adagot nem egyszerre olvasztottad ki gondolom.
2020. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Természetesen nem, az elsöt kb egy hete, a másodikat meg a héten, amikor ettük.

Éppen ezért sem érthetö a dolog!

2020. jan. 12. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
A dobozok nem voltak egysegesen tisztak es olvasztas utan elszaporodott valami bakterium
2020. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem dobozban voltak, hanem (teljesen új) fagyasztó zacskóban.

A kiolvasztás után meg nem szaporodhatott benne semmi, mert egy órával azután, hogy kivettem a fagyasztóból, már ettük,

2020. jan. 13. 08:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg már a fagyasztás előtt elindult benne egy bomlási folyamat, amit a fagyasztó már csak lassítani tudott. Én friss disznótoros hurkával jártam már így.
2020. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez elvileg lehetséges, csak akkor a pár nappal korábbinál miért nem volt semmi probléma, sem a szaga, sem az íze nem volt kicsit sem más, mint egyébként!
2020. jan. 14. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!