Van különbség a sushi rizs és a kerekszemű rizs között?
Van egy két recept, amiben azt használtak, illetve almaecetet a rizsecet helyett.
Érdemes kiprobálni ezeket, vagy maradjak a sushirizsnél, rizsecetnél?
Elég nagy a különbség, feltétve, hogy nem magyarítod az egészet, hanem szabályosan készíted és rendesen érzed az ízeket.
Aki szerint mindegy, annak közel sem tökéletes az ízérzékelése, vagy nem tudja, milyennek kell lenni a sushinak.
Az elsődleges különbség a keményítőtartalomban keresendő. A sushi rizsnek az átlagosnál jóval nagyobb a keményítőtartalma. A magyar emberek általában a "pergősebb" rizst szeretik, ezért mindent megtesznek annak érdekében, hogy a keményítőt a rizsszemen belül tartsák (pl. olajon pirítás). Tudni kell hogy a gőznyomás a rizsszemeken belül egyfajta "apró zsebeket" képez, ami megakadályozza, hogy a rizsben található keményítő a szemeket "összeragassza". Egyszerűbben: ha főzés közben kevered a rizst, akkor ezáltal "aktiválod" a rizsben található keményítőt, és a rizs emiatt lesz "ragacsos massza".
Viszont vannak olyan rizsfajták, amiknek olyan nagy a keményítőtartalma, hogy "keverés nélkül" is ragacsos állagú lesz, ezáltal homogén és formázható állagot kap az ember, ami pl. tökéletes egy maki, temaki, onigiri, nigiri, vagy (ha Koreát vesszük alapul) egy kimbap - koreai, algába csavart zöldséges rizstekercs - esetleg bármilyen más rizses étel elkészítéséhez, ahol fontos hogy a rizs kvázi "gyurmaként" viselkedjen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!