Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Londonba költözöm, adnátok...

Londonba költözöm, adnátok pár tippet?

Figyelt kérdés
1hét mulva Londonba költözök(Chessingtonba),mik az ottani étkezési szokások? Milyen alapanyagokat nem kapni? Milyenek az ételeik,szivesen vennék ötletek,elképzelések a témáról. Elöre ks köszönöm!

2015. júl. 1. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindent be lehet szerezni, ha tudja az ember, hol keresse. Sok minden kapható átlagos boltokban vagy lengyel élelmiszerboltban (pl. tejföl, túró), de persze nem ugyanolyan a minősége, mint az otthoninak. Én eddig egyedül csak minőségi magyar fűszerpaprikát nem találtam sehol, kivéve a magyar boltot. Guglizz rá, hogy londoni magyar bolt, azt hiszem, több is van belőlük. De egyébként meg bemész a boltba és megveszed, ami érdekel, aztán kipróbálod, mit lehet belőle kihozni :)
2015. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Menj kocsmázni
2015. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Nekem az angol kaja nem jött be, sok mindent kipróbáltam, és általában a szemétbe dobtam első harapás után. Az édes túl édes, a sós étel meg sótlan. Így évek óta magam főzök. Az elején problémát okozott pl a liszt kiválasztása, mert itt - többek közt - van piros és kék is. A piros, vagy piros feliratú a sima liszt, olyan ami otthon is van (ezt használod pl. a rántáshoz, kenyérsütéshez, keltekhez). A kék pedig a sodiumos, ezt pl. muffinhoz, vagy sütikhez (amikhez sütőport kellene adni). Tehát kiváltja a sütőport, nem kell beletenned semennyit sem. A pirospaprika, piros arany magyar boltból, vagy otthonról szerzendő be. Gríz semolina néven fut, ez ázsiai boltokból, vagy Morrisons, Asda. Kenyérmorzsa Lidl. Tehát minden van itt, csak valóban meg kell találni :) Sok szerencsét!
2015. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, sokat segitettetek.


2#: Kössz a humormentes megnyilvánulásod.

2015. júl. 1. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alap hogy menj kocsmába. Nekem nagyon tetszik a pub-élet, hogy 20-tól 100 évesig mindenféle ember van és sok helyen ételt is felszolgálnak :)

Amúgy ha kicsi lakásod, vagy kevés szabad időd lesz akkor viszlát főzőcske, helló pizzafutár!

Ha egy kicsit felfedezed a környéket, biztos megtalálsz minden alapanyagot, szerintem minimális az az alapanyag, amit csak a magyar boltban kapni.

És hát nem azért van külföldön az ember, hogy folyton magyar ételt egyen, nem? Próbálj ki amit lehet.

2015. júl. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bulibáró. válasza:
100%
Üdv kedves kérdező. A nagynénim 22 éve kinnt él, és én minden évben jövök ki hozzá, most is itt vagyok. Először is felhívnám a figyelmed az úgynevezett 1£-os boltokra, ahol minden 1 font. Valamit kb negyede árán meg lehet venni mint más boltokban, valami viszont kifejezetten drága a többi bolthoz képest. Ezt majd megtapasztalod. Ami azt illeti ha őszinték akarunk lenni az angolok a gyors érkezés hívei, szóval beülnek ide-oda vagy pizzát rendelnek vagy instant ételeket vesznek. Ha nincs sok időd elmész és eszel fish&chips-Et ami laktat,finom,olcsó És és jellegzetes angliai étel. Mindent meg fogsz találni ugyanis chessingtonba van egy-két magyar bolt amiben ugyan olyan áron adják a dolgokat mint MO-n. Szóval tömören: minden alapanyagot meg lehet szerezni könnyedén, gyorsan érkeznek, imádják a pub-okat (100x igényesebb "kocsmák" mint ami mo-n van). A lányok nagyon szépen öltöznek, divatosak, viszont a férfiak mindent felvesznek mindennel és addig hordják míg az adott ruha le nem esik róluk. Kb ennyi. Első pár hétben feltétlenül nézz meg minden látnivalót. Ha valami kérdésed van MINDENBEN tudok segíteni írj privátot bátran. Ha segítettem jöhet a zöld :DD
2015. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!