Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerettem volna otthon sajtfon...

Misibácsi kérdése:

Szerettem volna otthon sajtfondüt készíteni de főleg enni. Lesz-e fínom mártogatható fondüm?

Figyelt kérdés
Készlet van! Adtak a készlethez majd' 2000 Ft-ért tasakos fondü sajtot. OK! Felolvadt de rossz volt az Íze - nem izlett. Kevés bor, trapista, gouda reszelve - próba szerencse! Az eredmény - sárga tejszerű folyadék, öklömnyi gumiszerű kitudja mi!
2014. jan. 21. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A nagypapám ez alapján a recept alapján csinálta mindig a sajt fondüt, tőle kaptam meg ezt a receptet, nekünk ez vált be:

Hozzávalók:


15-20 dkg reszelt füstölt-sajt

15-20 dkg trappista sajt

2 tojás

1 dl fehérbor (száraz)

2 gerezd fokhagyma

só,bors


A sajtokat lereszeljük,és hagyjuk hogy szoba-hőmérsékletűre melegedjen.


A bort a zúzott fokhagymával felforraljuk,majd levesszük a gázról, hogy lehűljön.


Egy lábosban megolvasztjuk a vajat,majd a gázról lehúzva hozzákeverjük a szoba-hőmérsékletű reszelt sajtokat,az enyhén felvert két tojást,elkeverjük,majd egy szűrőn átszűrve hozzáadjuk a bort.


(a fokhagyma ne kerüljön bele,az íze már belefőtt a borba)


Sózzuk,borsozzuk,majd folyamatos kevergetés mellett lassú tűzön összefőzzük.


Tálalhatjuk fondue tálban,így meleg marad,míg esszük.


Mártogathatunk bele kifli karikákat, vajon pirított bagettet,párolt zöldségeket.

2014. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon jól hangzik! Még ma este kipróbáljuk!

Köszönöm!

2014. jan. 22. 06:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés:Hány személyes ez az adag és mennyi legyen a vaj? Köszönöm!
2014. jan. 22. 06:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Elnézést az kimaradt 5 dkg vaj. (én teavajat szoktam használni hozzá, nem margarint)


Ez az adag nálunk 4főre elég.

2014. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Továbbá fontos, hogy a tojásokat villával fel kell verni előtte, és a sajtra kell ráönteni, ki ne csapódjon hirtelen. Jön rá a leszűrt bor,majd jól elkeverni. (alacsony lángon melegíteni és közben kevergetni)
2014. jan. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm: Misibácsi
2014. jan. 23. 07:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült?
2014. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még nem volt próba :)

Szombat estére tervezzük. Gyertyafényes, boros, fondüs vacsit szeretnénk! Jelzem az eredményt!

2014. jan. 24. 08:19
 9/11 A kérdező kommentje:

Tökéletesen sikerült! Lépésről-lépésre követtük a leírást!

Isteni lett! Köszönjük!

2014. jan. 27. 06:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Szuper :)
2014. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!