Miért csúszik ki az evőpálcika a kezemből? (többi lent)
Jó, elcsúszik,mikor megemelem a felső pálcikát.
Mint itt a 3. képen: [link]
Nekem nem marad úgy,hanem elcsúszik. :'(
Én nem így fogom.
Én az alsó pálcika "végét" a középső ujjamnak támasztom, az "elejét" meg a hüvelykujjam töve és a kezem közé fogom. A másik pálcikát a hüvelykujjam vége és a mutatóujjam vége közé fogom.
Így:
3-as vagyok:
Még annyi, hogy nekem sem ment elsőre, sokat bénáztam. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. :)
Mutatok egy egyszerűbb fogást, a fentieket én sem értem, én spec. semmit nem fogok a gyűrűs és a középső ujjam közé.
Két pálcika van: alsó és felső. (a képen is így látod).
Az alsó pálcikát három ponton támasztod meg: a középső ujjad legalsó ujjpercénk feléd közelebb eső oldalsó felületén, a mutató- és a hüvelykujj "redőnyös" részén és a hüvelykujjad felső ujjperce alatt. Ez a pálcika nem mozog.
A felső pálcikát a középső ujjad és a mutatóujjad közé helyezed és a hüvelykujjad hegyével támasztod. Ezt a pálcikát tudod mozgatni.
Nem árt ha "pozicionálás" előtt a tányérodon vagy csészéden előbb hegyükkel lefelé egyensúlyba hozod a pálcikákat, mert így záráskor érinti egymást a két pálcika hegy.
Ha ez sikerült, vegyél egy befőttes üvegnyi meggyet (vagy valami más puha és könnyen fogható dolgot) és pakold egy csészéből/tányérról egy másikba.
A technika mellett van némi illemtana is a pálcikával való evésnek: nem hadonászunk, nem szúrkálunk vele semmit, nem csörömpölünk vele mint egy gyerek. Ha nem eszünk letesszük párhuzamosan az evőcsésze vagy tányér szélére úgy hogy a végei ne a velünk szemben ülőre mutassanak. Nem illik lenyalni, szánkba venni, bár bizonyos mértékig elkerülhetetlen, hogy a pálcika érintkezzen a szánkkal. Kínában és más ázsiai országokban az étkezés alapvetően közösségi élmény, ami azt is jelenti, hogy a saját csészébe alapvetően csak rizset szednek, majd az asztal közepén lévő tányérokról ki-ki ízlése szerint szed magának, de nem szedi tele a tányérját, hanem az étkezés folyamán újra és újra szed. Illusztrisabb környezetben egy-egy tál ételhez egy-egy közösen használt szedő evőpálcika is jár, amivel senki nem eszik, csak szed saját magának. Ezesetben a saját pálcikával nem illik a közös tányérokhoz érni. Ha nincs közös pálcika, akkor megfordítják a saját pálcikájukat, hogy ne azzal a végével szedjenek, amivel a szájukhoz emelik az ételt. Ha vendégségben vagy, előfordulhat, hogy a vendéglátód megkínál egy finomabb falattal (főleg ha zavarban vagy, vagy nem tudod melyik falat a legízletesebb). Ilyenkor rendszerint megfordítja a pálcikáját és így teszi a tányérodra. Ha közeli barátok, családtagok esznek együtt, akkor nem fognak ezzel törődni, mindenki a saját pálcájával szed és nem fordítja meg a pálcikáját.
Nem illik a "rizsmasszába" beleszúrni a pálcikát, megáll persze így is, de mi se tesszük le a villát úgy, hogy a rántotthús szúrva otthagyjuk.
Kezdetben ne a színes, lakozott, fém vagy műanyag pálcikával próbálj enni, ezek szépek, de csúsznak és nehezek is. A simára csiszolt, lakkozatlan könnyű pálcika a legpraktikusabb.
Köszönöm a sok segítséget. Majd gyakorlok sokat. :)
5.-nek:
Hát nekem pont a lakkozott fajta van. :(
Tegnap vettem 1 szettet és elég drága is volt,azt reméltem,hogy ez a legjobb a gyakorlásra. :(
Egyébként én pont így fogtam,amit belinkeltél és az a pálcika csúszik el,ami a gyűrűsujjamnál van. :(
Itt: [link]
Elcsúszik oda hátra. :(
De mindenesetre kipróbálom mind2 verziót amit írtatok és gyakorolgatom. :))
Még egyszer köszi a sok segítséget. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!