Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Az amerikai általános iskolákb...

Az amerikai általános iskolákban (elementary schools) miért hamburgert meg mindenféle olajban sült vackot kapnak a gyerekek ebédre, szénsavas üdítővel?

Figyelt kérdés
Egy dokumentumfilmet néztem, onnan tudom, még mielőtt valaki beszólna. Több dietetikus is próbálkozott később átszokatni őket a normális emberi étkekre, de a gyerekek nem ettek meg semmit, ami nem gyorsfagyasztott és abból kisütött csirketallér, halrudacska, sültkrumpli vagy burger volt. A paradicsomot nem is ismerték. Az almát se.

2012. júl. 9. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Szóval szerinted ez 50+ államra igaz. Meg hogy az almát nem ismerik...

Tendenciózus dokumentumfilmeknek hinni nagyobb bűn, mint hamburgert zabálni.

Bizonyára a kínai bébilevest és a bonsai cicákat is elhitted, pedig mind hoax volt.

2012. júl. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én anno a Jamie- oliver- sulireformot láttam angliai verziót . ott pont ugyanez a helyzet. és azért van ez így mert ez a müanyag étel hónapokig évekig tartósítható , raktárakban eláll és kijön a gyerekekre szánt keretpénzből.


aztán Jamie elment egy sziciliai kisvárosba ahol a helyi iskolában főztek az konyhásnénik . nem dietetikusok... Maria és Annamaria .. pl. ők helyi termelőktől vették a paradicsomot meg a hust is és kijöttek a keretből . a gyerekek meg tudták mit esznek mert a hús nem a fólia alatt nött a mamma kertjében is látott már kapirgáló csirkét . szv. kicsit a mentalitás is más.


a gyermek nevelés része az étkezési szokások kialakítása .

2012. júl. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nagyban szülófüggő probléma is. Ezt látják a gyerekek otthon..., a szülő sem fordít rá energiát, hogy gyermeke "rendes" kosztot egyen. Nincs rá ideje, vagy nem is akar időt fordítani rá, kényelmesebb a kész, fagyasztott, dobozolt ennivaló, amit csak melegíteni kell, ami csak néhány perc, és már kész, ehető is. Ha szülő megpróbálna időt fordítani rá, hogy normális alapanyagokból készítsen ételt, esetleg néha talán együtt ülne le a család legalább naponta 1-szer étkezni, talán más lehetne a felfogás. És ne jöjjön senki azzal, hogy neki erre nincs ideje. Ma már annyi olyan receptet találni, aminek segítségével rövid idő alatt elkészíthető egy ebéd, vagy vacsora, egyszerű alapanyagokból. Kár, hogy nincs meg az anyukákban az a jóleső érzés, hogy elmondhassák nap mint nap magukban, hogy igen, én főztem a gyerekemnek, a férjemnek, és még finom is volt, és egészséges.Nem kell ennek feltétlenül drágána lennie, egyszerű és beszerezhető, pénztárcánkhoz mért alapanygokról beszélek. És azt se mondom, hogy le kell mondani a kész kajákról.Lehet azért néha napján venni egy hamburgert, hot-dog-ot, vagy lángost, a lényeg, hogy a normális étrend javarészt ne ez tartalmazza.Aki íakarja, megérti.....
2012. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
angliában is ugyanez van. a gyerekek ezt a kaját "legalább" megeszik, nem vész kárba, olcsó. pláne a sok hülye hóbort mostanában: én nem eszem húst, szegény állatok :(, nem iszok tejet, mert a gyomor nehezen dolgozza fel, egészségtelen!, meg a sok baromság amiket a brit "tudósok" fölfedeztek.. avval törődhetnének inkább, hogy nem ilyen kaját kellene tömni a gyerekekbe, ugyanis nekik a szervezetük még fejlődésben van, tehát még rosszabb mintha valaki felnőtt korában enné.láttam a life networkön (életmód csatorna) hogy a sok gyerek közül ronald M'c donaldot mindenki felismerte,jézust olyan 2-en tom és jerryt picivel többen, harisnyás pippit senki. (6 éves gyerekekről volt szó) szóval erősen manipulálva vannak az emberek.. főleg a gyerekek. ráadásul ezekhez a dolgokhoz még hozzájön, hogy a gyerek hazajön, és egész délután xboxozik,vagy számítógép, stb.. sorolhatnám. estig. este pancsi vacsi tente.. vannak persze olyanok is akik sportolnak, de nem sokan..a többi gyerek meg se mozdul és/vagy annyuk apjuk ki se engedi őket a házból, olyan paranoiások, félnek hogy elrabolják őket, stb.. sajnos ez megy az afféle "fejlett" nyugati országokban. erősen rossz irányba tartanak, és még ezt nevezik "elfogadható életkörülménynek"... mikor a 6 hetes csecsemőt is csak bedobják a bölcsibe, és ott nő fel szerencsétlen gyerek, mert anyuci apuci "keményen dolgozik" ezért nem mennék én soha sem amerikába, se angliába. ezért nem tudnék velük egy szálon mozogni...
2012. júl. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

En Amerikaban jarok gimibe es azt kell mondjam, hogy tenyleg olyan fol mint mondjak


Etel valazstek a mi sulinkban: pizza, burrito, hamburger, csirkes hamburger (ja es ez szerintuk a csirkes szenvics!), kinai es rendes szendvics (ez a ketto talan a leg normalisabb).


Szensava udito nincs hejette dobozos "iskolatej" van de ez lehet gyumolcsle is meg kakao.


Szal fos!

2012. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!