Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az amerikai árvaházakban 21...

Az amerikai árvaházakban 21 vagy 18 éves korig maradnak a gyerekek? És miben különböznek ezek a helyek leginkább a magyarországiaktól?

Figyelt kérdés
Tudom, Google a barátom, de nincs róla infó. Köszönöm.
2012. jún. 8. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amerikában 18 év a nagykorúság, de a kérdésedre a váaszt én sem tudom.
2012. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ha 18 a nagykorúság, akkor a 21. életév minek a határa?
2012. jún. 8. 15:40
 3/11 anonim válasza:
48%
Amerikában a 21 év a NAGYKORÚSÁG!és itthon 18 év a nagykorúság! az előző válaszoló nem jót mondott!
2012. jún. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A 21 év az alkoholvásárlás és még néhány dolog korhatára, de a nagykorúság 18 év.
2012. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És a kérdésre akkor melyik a válasz? egyébként köszönöm.
2012. jún. 10. 17:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Mint már írtam, azt nem tudom, miért nem yahooanswersön kérdezed?
2012. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam, esetleg valaki tudja, neki szólt, hogy mi a pontos válasz. Azért, mert valaki nevében kérdezem, aki itt nincs regisztrálva, ő azt állítja, mindenhol kereste már.
2012. jún. 10. 21:02
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
52%
18 évesen megdögölhetsz egy háborúban mint katona, de sört nem ihatsz 21 éves korig. Ez a szabadság álszent országa.
2012. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, értem. Mondjuk a kérdésre továbbra sem kaptam (kaptunk) választ.
2012. jún. 13. 02:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő vagy amerikai lakos,csak a neten olvasott dolgokat tudom leírni,engem is érdekel a téma.

Lehet késő a válasz, árvaházak ott sincsenek. Állami gondozásban 18 éves korukig maradnak, ott is ez a nagykorúság határa,szavazati jogot kapnak,rendelkezhetnek az életükről,de alkoholt továbbra sem fogyaszthatnak,azt csak 21 éves kortól. Náluk ez az országos szabály, e van.

Amit az állami gondozottak életéről tudok, hogy ott a fő cél,hogy nevelőszülőkhöz kerüljenek, ami egy nagy sz*opás mert sokan csak arra pénzre hajtanak, amit a gyerek után kapnak. (Bár ez gyakran itt is így van) A gyerekek nem sok időt töltenek az itthonihoz hasonló állami otthonban,egy pár nap alatt kerítenek egy befogadó családot. A gyerekek ide kb egy hátizsáknyi holmival érkeznek.

Van,hogy gyakran kell családot váltaniuk. Vannak rendes és vannak szemét "szülők", de itt egy történet ami kicsit összefoglalja: [link]

itt pedig a befogadó szülők oldala: [link]

2013. máj. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!