Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen jó minőségű teák vannak?

Milyen jó minőségű teák vannak?

Figyelt kérdés
Nem olyan mócsingra gondolok mint a pickwick,meg ehhez hasonlók,hanem igazi teákra.
2011. jan. 11. 18:04
 1/9 anonim válasza:

A legfinomabb tea amit valaha is ittam, az a kardamonnal ízesített fekete Ahmad tea volt.


[link]

Nem biztos, hogy itthon lehet kapni, testvérem Németországból szokta hozni. :)

2011. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát lehet inkább kimegyek az angolokhoz:-).
2011. jan. 11. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Twinings!
2011. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:

Twinings (a britek is ugyanezt isszák, kár odamenni érte:D), azon belül is a szálas teákat érdemes venni (ezeket árulják fémdobozban, illetve earl gray szokott lenni papírban is). A szálas a filteresnél lényegesen olcsóbb és finomabb is.


Ha nem ismered a teákat, akkor érdemes egy filteres válogatást megvenni, abban ötféle van. Igaz nincs benne két kedvencem, az Irish Breakfast (az English Breakfast-nél erősebbnek tűnő reggeli tea), és a Jasmine Tea (jázminnal ízesített zöld tea).


Elnézhetsz még teaházakba is, de emlékeim szerint drágábban mérik a teafüvet, mint amennyi a twinings fémdobozos. Mondjuk néha jobbak is nála.


Emellett nem árt utánanézned, milyen hibákat lehet elkövetni teafőzéskor, mert ahogy mondják, "a tealevél elpocséklásának hihetetlenül széleskörű és jól elterjedt módjai léteznek; Amerikában például úgy tűnik, rossz teát csinálni a Bostoni eset óta a hazafiság részének számít." ;)

2011. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ha filteres tea, akkor a Twinnings, ahogy előttem már írták is páran.

Ha szereted a szálas teákat, akkor pedig nagyon ajánlom ezt a honlapot:

[link]

online is lehet tőlük rendelni, nem beszállítón keresztül, hanem saját maguk szerzik be, szóval nincs rajta annyi plusz költség, mintha másutt vennéd meg. Ráadásul tényleg kiváló minőségűek. Aki ivott már ebben a teaházban teát, az tudja, hogy össze sem lehet hasonlítani az itteni teákat a filteresekkel.

2011. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megkostolom ezt a twininget.Az a problémám,hogy bélbeteg vagyok,és mondta a dokim hogy a fekete tea mindennapos használata se jó.A kávé helyett kell nekem tea.
2011. jan. 16. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs súlyos bélbetegségem, de azért nekem is volt már bélgyulladásom, fokozottan oda kell figyelnem nekem is az ilyenekre. Továbbra is az 1000 tea teaház teáit ajánlom, mert azok jó minőségűek, a filteresek kevésbé. Szerintem a filteresek a szervezetre is ártalmasabbak. Sőt, abban a teaházban nagyon hozzáértő és kedves, segítőkész emberek dolgoznak, ha írsz nekik egy emailt, amiben megkérdezed tőlük, hogy melyik teát ajánlanák, mert neked nagyon nem mindegy a szervezeted miatt, akkor biztosan segítenek neked.
2011. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké.Köszi:-)
2011. jan. 16. 20:11
 9/9 anonim válasza:

Teekanne rooibos karamell vanília

én imádom,különleges íze van,de itthon nem kapható.németországból szoktuk hozni

Teekanne málnás,az itthon is kaphat és finom.

2011. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!