Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mivel várjam német rokonomékat?

Mivel várjam német rokonomékat?

Figyelt kérdés
Most jönnek hozzánk Németországból rokonomék! Nem tudnak magyarul, csak egy közülük, de rettenetes német akcentussal, szóval már ő is inkább német, így jobban a német ételekhez vannak szokva! Jó lenne magyar étel is, de akkor valami egyszerűt! Valami süti és ital is jól jönne, legyen az magyar, vagy német, mindegy! Köszi!
2010. júl. 23. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Gulasch-t! Az nagyon bejön nekik...
2010. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Babgulyás+fröccs valamilyen jó fehérborból, túrós rétes+tokaji aszú
2010. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármit tulajdonképpen. A német konyhánál kevés borzalmasabb dolog létezik a világon. Egyszer pár némettel futottam össze egy baráti összejövetelen, és a csirke pörköltre azt hitték valami félresikerült leves. Aztán miután fel lettek világosítva, normálisan láttak hozzá a kajáláshoz és ízlett is nekik.
2010. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban élek, egy biztos, hogy német kaját ne csinálj, mert egyrészt ott jobban késziti, másrészt MO-on mást akarnak enni, mint otthon.

A pörkölt, gulyás (NEM Gulasch - mert az egész más, inkabb pörkölt, de annak is csak távoli rokona), babgulyás, halászlé (ha szeretik a halat, de nem erösen, az erös paprikát csak mellé addd, mert ugyan van aki szereti, de a legtöbben sokkal kevésbé, mint MO-on szokás), töltött paprika, rétes, palacsinta, somlói galuska. Mindenképpen jobb fajta magyar bort kinálj, de azért sör is legyen, mert ugy menet közben (nem étkezéshet) inkább azt szokták a legtöbben bor helyett. Feltétlen legyen ásványviz is otthon, az alapdolog.

A legtöbb ételhez szeretnek salátát enni, meg elöételként is.

NE lepödj meg, ha sokkal kevesebbet esznek, mint MO-on szokás, a legtöbbnek MO-on a körités a kevés, a húsféle inkább túl sok arányban.

Nem kell valami különleges, az egyszerü hétköznapi kaják teljesen megfelelnek.


Egyébként szeretik az olaszos dolgokat is, spagettti bolognese mártással, pizza, lasagne - és ezeket nyugodtan csinálhatod úgy, ahogy szoktad, nem kell a kinti receptekhez ragaszkodni.

2010. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ma 16:53-as: azt azért nem mondanám, a német konyha nem rossz, csak más, mint a magyar. HA csak rosszat ettél, akkor rossz helyen próbálkoztál.

A csirkepörköltet meg ha valaki levesnek nézi, akkor ott a pörkölteddel valami nagy baj van!!!

2010. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mindenképp hagyományos magyar kaját főzz nekik, büszkélkedj már az ételeinkkel nekik.


Van itthon egy könyven, tradícionláis magyar konyha (három nyelvű, akár ajándéknak sem rossz :-)) belenéztem:


Halászlé

gulyások

birkapörkölt

pacalóörkölt

hortobágyi húsos palacsinta

lebbencsleves

kunságileves

rakott burgonya

fánk

szilvásgombóc

pogács (tepertős, sajots, sima)

töltött káposzta

túrós, mákos diós tészta/metélt

zserbó

Ferdinánd (én desszertnek tuti ilyet csinálnék, imádom)


Én egyszer kajáltam Németországban egy étterembe, árilag egész jó volt, mikor megláttam amit kihoztak... még annyi kaját egy tányéron. Nagyon finom volt, és annyi pénzért.


ízes bukta, aranygaluska, lángos,

2010. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

A 17:01-es vagyok,


A 17:15-ös listájából (az általam felsoroltakon kivül)


birkapörkölt - de ne legyen nagyon erös - meg elötte erdemes megkérdezni, hogy a birkáhúst megeszik-e, mert sokan nem szeretik


pacalpörkölt - ezzel vigyázz, mert a legtöbb német nem eszik belsöségeket, pacalt meg csak nagyon kevesen!!


hortobágyi húsos palacsinta - EZ nagyon bejön nekik (feltéve, hogy rendes prököltböl készül, nem darált húsból meg csirkemellböl)


rakott burgonya - ez rendes füstölt kolbásszal meg tejföllel bejön, fözökolbásszal mát nem igazán


fánk - ezt a németek is ismerik, de CSAK farsangkor szeretik enni


szilvásgombóc - ezt ugyanúgy készitik, mint MO-on


pogács (tepertős, sajots, sima) - EZ nagyon jó ötlet, az összes pogácsafélét szeretni szokták


töltött káposzta - nyáron elég nehéz, nem valószinü, igazán tetszene


túrós, mákos diós tészta/metélt - ezeket nem ismerik, de a legtöbbnek desszertként teszik


zserbó - ez szokott tetszni nekik


???Ferdinánd (én desszertnek tuti ilyet csinálnék, imádom) - ezt én sem ismerem, nem hiszem, hogy tradicionálisan magyar lenne - vagy más néven ismert - be tudnád linkelni a receptet?)???


ízes bukta, aranygaluska, - hasonlót készitenek itt is, nem annyira magyaros nekik


lángos, - ezt viszont tipikusan magyarnak tartják és nagyon szeretik is.



SOk sikert.

2010. júl. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ferdinánd isteni finom, kelt tésztás, vajas-cukros krámes.

Igazából Karcagi Ferdinándkét lehet megtalálni, ha gondoljátok begépelem a receptet, és elküldöm, vagy bemáslom, mert van már pár vad változata, nagymamámnak még az eredeti van meg. :-)

2010. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a recept egész jó, annyit tennék hozzá, hogy a krémbe nyugodtan lehet több margarint, több cukrot, és akár vaniliáscukrot is tenni. Sokkal finomabb, ha jénaiban sütöd. Nem kell bele sütőpapír, elég ha kikneed. Sütés után borítsd ki fejjel lefelé egy tálra, tálcára stb. de borítsd rá a sütőedényt is pár percre, had folyon rá a megolvadt krém. A világ legfinomabb sütije.

2010. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A rakott krumlit meg ki csinálja főzőkolbásszal?????? fujjjjjj
2010. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!