Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vízszűrő kancsó vélemények?

Vízszűrő kancsó vélemények?

Figyelt kérdés
Aki esetleg használ, mi a véleménye, tapasztalata. Nagyjából milyen árkategóriában kell gondolkozni a vásárlást illetően? Illetve ha van esetleg egy konkrét márka vagy típus, amit a tapsztalatok alapján ajánlanátok. Köszönöm😊
2019. máj. 1. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
brita kb 6000, szűrő 2000 körül, havonta cserélheted - jó az íze amúgy, meg főzéshez is jobb, de ha nagy a háztartás, akkor inkább vegyél beépíthető szűrőt
2019. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Én is használok, Laica márkát, ez olcsóbb kategória. Szén szűrőbetét van benne, az köti meg a vegyianyagokat a vízben. Viszont a hasznos ásványokat békén hagyja. Ezért nem díjjazom az erős ipari vízszűrőket, mert van amelyik mindent kiszűr a vízből.
2019. máj. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
ioncserélő szűrők vannak ezekben, nem szűrnek ki "mindent"
2019. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell túlzásba esni, egy 5-6,000 Ft-os Brita tökéletesen megfelel. Nekem is van egy itthon, akkor szoktam használni, ha főzök valamit, amibe kell víz is (tea, kávé, tészta...) Mindent ugyan nem szűr ki, de sokkal vállalhatóbb tőle a csapvíz, és a vízkövet sem a vízmelegítőből, vagy épp a kávéfőzőből kell vakargatni, mert azt is megfogja javarészt.
2019. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is Brita van. Azért használom, mert a szűrt vízzel nem lesz vízköves pl. a kávéfőző. Anélkül 1-2 hónap alatt teljesen eldugul.

És azóta ásványvizet sem kell állandóan hazacipelni. Egyedül is elfogyott heti egy pakk.

2019. máj. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Van olyan erős ipari szűrő otthoni használatra, ami kiszűr MINDENT. És úgye nem ez a cél... Ezért tökéletesen elég egy szűrőkancsó is.

Voltam egyszer egy cég termékbemutatóján, több százezres gépet ajánlottak, az mindent kiszűr. Adnak hozzá vízben oldható tablettát, amivel vissza kell pótolni a kiszűrt ásványokat. Adtak kóstolót, pocsék íze volt!

Kellett vinni otthoni vízmintát bevizsgálásra. Vittem csapvizet, meg kancsóval szűrt vizet. A csapvíz megbukott a tisztasági vizsgán, de az otthon szűrt víz jól szerepelt. Ezt a mintámat el is tüntették gyorsan, mert rontotta a saját üzleti fogásukat. De ez a cég csak "művizet" gyárt. Semmi értelmét nem látom. Százezrekért...

2019. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem érdemesebb a bejövő vízhálózatra feltenni egy szűrőt azt csak évente kell cserélni és legalább az egész házban tiszta lessz a víz.


A szűrő ház 8 ezer forint körül van

A sima 0,5 mikronos szűrőbetét 1200ft

Vagy van aktív szenes szőrőbetét ami szintén 0,5 mikronos 2500 ft körül van.


Egyébkén meglepően sok szennyeződést kiszed a vízből

2019. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dj Bax ***** válasza:
100%
én aquaphor márkát használok és szerintem az ebbe lévő aqualen szűrőbetéte a legjobb legbiztosabb videok is vannak róla igaz nem magyarul de a lényeg látható és az weboldalán leírás is van
2019. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dj Bax ***** válasza:
és ez is a kellő ásványianyagot megtartja
2019. okt. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!