Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tésztafőzés mikróban?

Tésztafőzés mikróban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet mikróban tésztát főzni? Nem túl jó az albérletben a tűzhely és le szeretném egyszerűsíteni az főzőcskézést.

"Mezei" mikróról lenne szó. :)


2010. máj. 2. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg kivitelezhető,de sztem komplikált...:D Ha csak egy kicsit is müködik a tűzhely inkább azon főzzed!:-)
2010. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyszer csináltam azt, hogy ilyen snack levest tettem be még egy kicsit melegíteni és akkor még tovább puhult és dagadt a tészta.

Ha csak tésztát és vizet teszek egy mikrózható tálba akko vajon működne a dolog? :S

2010. máj. 2. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ismerősöm csinálja úgy. Pontosan nem tudom h mennyi ideig, de jó lesz a tészta :)

sztem próbáld ki.

2010. máj. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a tésztákat mindig úgy főzöm,hogy felforralom a megsózott vizet.Amikor forr,akkor beleteszem a tésztát,1-2 percig még forralom,majd letakarom és kb. negyedóra múlva megfőtt. Közben egyszer-kétszer megkavarom.

Próbáld ki a mikróban is.Esetleg,amikor beleteszed a tésztát,akkor kicsit tovább hagyd a mikróban. A víz kb.duplája legyen a tésztának.

2010. máj. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, a vizet simán lehet forralni mikróban, utána meg jöhet a szokásos eljárás. Arra kell figyelni, hogy a mikró elméletben túlhevítheti a vizet, lásd: gugli túlhevítés.
2010. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs tűzhelyem és nagyon sok tésztát eszünk, szóval mondhatni szakértő vagyok :D


először is: nagyon-nagyon forró vízbe kell tenni a tésztát- üvegedény valahogy jobb, mint a műanyag (valószínűleg, mert jobban tartja a hőt) - tészta: min 4 tojásos legyen (durum, egyéb tojás nélküli szétázik)- és kb 10 perc szokott kelleni neki, de 5-6 percnél már ellenőrizni kell, pláne, ha vékonyabb metélt, vagy nagykocka



de ha teheted inkább vegyél egy Tupperes tésztafőzőt, az tuti gazdaságosabb

2010. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Igazából most ez lesz szerintem az első és utolsó alkalom, hogy így fogok kísérletezni. :D Legközelebb keresek más köretet. :D

2010. máj. 2. 23:42
 8/8 anonim válasza:
Ezt szerintem holnap ki is próbálom!
2011. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!