Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csigapöritől ugye nem lehet...

Csigapöritől ugye nem lehet baja az embernek?

Figyelt kérdés
Erdei táborban osztálytársam kieszelte hogy van olyan hogy csiga pörkölt, és a francia konyha ékességei , ínyenc falatai a csiga falatok. Egy délután alatt többféle csigát szedtünk össze, lehéjjaztuk és összefőztük. Tettünk bele pár meztelen csigát is, amiről azt a tigrismintás bört az előírásoknak megfelelően leszedtük. Sajnos befeketedett valamiért a pörkölt szaftja, de ehető volt, mert négyen ettek belőle az osztályból. Kicsit féltem hogy rosszul lesznek, de semmi bajuk nem lett.

2016. szept. 1. 09:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor minek a kérdés ??

Neked még nem kezdődik a suli ?

2016. szept. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csupaszcsigát enni! Anyám borogass! Ti sem fogtok éhen halni egy túlélőtáborban :D
2016. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az inkább baj amúgy, hogy az éticsiga védett állat, és csak meghatározott időben szedhető (április 1-től június 15-ig) bizonyos méret - 3cm - fölött. Amúgy db-ja 2 ezer forint, ha elpusztítod.
2016. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Úgyhogy én meg is tettem a feljelentést ellenetek a rendőrségen.
2016. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A franciák csak éticsigát esznek. Az tényleg finom, ha megfelelően van elkészítve.


Viszont az előkészítése elég bonyolult, nem elég csak "lehéjazni". Nem részletezném, hogy miért.:)


De ha nektek jólesett, és nem lett bajotok tőle, akkor nincs semmi baj.

2016. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as, értem én, hogy védett állat, de szerinted én mit tehetnék velük a kertemben, ahol rengeteg van, és tönkreteszik a növényeimet. Védjem őket?
2016. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudnám, hol volt a táborvezető, vagy felügyelő tanár? Hogy lehet hagyni gyerekeket, hogy össze-vissza szedett csigafélékből pörköltet főzzenek és meg is egyék.

Még jó, hogy nem gombásztatok, csak úgy unalmatokban, és nem galócapörköltet főztetek magatoknak...

2016. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A csupaszcsigát irthatod, az éti védett. Próbáld meg elkapni őket (nem könnyű, mert gyorsan szalad :)), és ha megvan, akkor dobd át a szomszédba.
2016. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A befeketedés oka az ürülékük lehet.
2016. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Te, kedd reggel, enyhe eső után, 10 perc alatt 64 darab éticsigát szedtem le a mályvákról.


Dobjam át a szomszédba? hm... ott tyúkok vannak... lehet, jó ötlet...

2016. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!