Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért nem finom a főztöm? A...

Miért nem finom a főztöm? A férjem megeszi, de vagy sós, vagy sótlan, vagy egyszerüen nincs ize.

Figyelt kérdés
Ennyire béna vagyok vagy nincs érzékem hozzá?
2010. ápr. 17. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a férjed megeszi legalább nem ehetetlen, vagy nagyon szeret téged.

Ha szeretsz enni bele fogsz jönni. Kóstolgasd főzés közben sokszor, és amikor először csinálsz valamit kövesd a receptet.

2010. ápr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Használj más füszereket is,fokhagymát,finom olajakat.
2010. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy béna, csak nincs érzéked hozzá:-) Nyugi, nem vagy egyedül.
2010. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 igabcsy ***** válasza:

Mivel Te magad is érzed a főztödön, hogy nem finom, ezért úgy gondolom, hogy ízlésed az van.

Tehát igaza van az első válaszolónak, hogy kóstolgasd az ételt miközben főzöl. Amíg ízetlennek érzed, addig tegyél bele azokból a fűszerekből amelyek szerepeltek a receptben.

Később ha megismered a fűszerek aromáját, akkor majd Te magad is tudsz kísérletezni. És tudni fogod, hogy mely ízek illenek össze és melyek azok amelyeket ne használj az adott ételbe. De addig inkább hagyatkozz a receptek alapanyagaira. Csak a mennyiségükkel variálj.

2010. ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy nem megfelelő recepteket választasz :)

A Horváth Ilona szakácskönyben minden tuti finom! :)

2010. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Victory82 ***** válasza:
Szia!Egyáltalán nem vagy béna!!!Engem sokáig nem érdekelt a főzés,de megtanultam,mert láttam,hogy a páromnak mennyire ízlik,amit éppen megtanultam elkészíteni!A lényeg szerintem az,hogy sokféle fűszert használj.Én például ételízesítőt semmihez nem használok.Helyette:fehér,fekete,színes,rózsa-bors,lestyán,szerecsendió,sok fokhagyma,. majoranna,szegfűbors.Nagyikám azt mondja,még ő sem főz olyan jó husilevest,mint én.Ez a legnagyobb dícséret nekem!Írj,ha segíthetek valamiben esetleg!
2010. ápr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hsznál finom fűszereket: majorána, rozmaring, babérlveél, zeller, petrezselyem..stb.
2010. ápr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!