Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 12 vagyok és meg akarom lepni...

12 vagyok és meg akarom lepni anyát valami sütivel. Ismertek néhány egyszerű sütireceptet, amit én is meg tudok csimálni?

Figyelt kérdés
Sütni is tudok
2016. júl. 10. 14:36
 1/9 anonim válasza:
100%

Sportszelet, görögdinnye süti, kókuszgolyó <- ezek hamar megvannak,es sütni se kell

Brownie,amerikai csokis keksz. Ezek szinten nagyon egyszeruek csak össze kell keverni a hozzávalókat és megsütni.

2016. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Majd utánuk keresek. Amúgy elmehetnék boltba is, de annak mi értelme? Bár hazudhatom azt is,hogy én csináltam...sütöttem.:)
2016. júl. 10. 15:02
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem a muffinok legtöbbje nagyon egyszerű, ha követed a receptet nem igazán tudod elrontani. Csinálhatsz rájuk egyedi díszítést is(cukormáz, hab, csokireszelék,díszgyöngyök...), attól még különlegesebb. :) Szerintem még a Tiramisu torta is viszonylag egyszerű és finom is!
2016. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Muffin, ha van otthon sütőforma és papír hozzá, azt sokféle ízesítéssel meg lehet csinálni, és tök egyszerű.

Ilyenkor meggyszezonban meggyes-tejfölös sütit szoktam sütni, az is egyszerű: 6 tojás, 15 dkg cukor, 25 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, 1 csomag vaníliás cukor, 10 dkg olvasztott vaj, 1 nagy pohár tejföl. Először a tojásokat egészben kikeverem robotgéppel a cukorral, aztán bele az összes többi hozzávalót, még pár percig keverem, és kivajazott, lisztezett, magas peremű tepsibe öntöm (sütőpapírral kibélelve még jobb, vagy kerámiatepsiben, ha van.) A tetejére szórom a kimagozott meggyet (legalább 1 kg, minél több, annál jobb), érdemes előtte egy kis lisztben meghempergetni, hogy ne süllyedjen le az egész az aljára. Előmelegített sütőben, 150-160 fokon kb. 30-40 perc alatt megsül, kockákra vágva, esetleg (fahéjas) porcukorral megszórva tálalható. Sütőpor helyett lehet száraz élesztőt is belekeverni, ki hogyan szereti.

2016. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Egyébként ez milyen alkalomra készül?

Anyukádnak szülinapja van/lesz, névnap, vagy egyéb ünnepi alkalom? vagy csak úgy?

2016. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Túrótorta, valami egyszerű receptet keress.
2016. júl. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Névnapja van. Jaj a tejfölös süti is remek ötlet!
2016. júl. 10. 16:09
 8/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
bögrés süti. Az az 5 perces mikrós, nem bonyolult kimérni az alapanyagokat, ha többet csinálsz, csak fel kell szorozni a hozzávalókat és nagyon szépen meg kell sütőben is, pillanatok alatt.
2016. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 l.panka válasza:

Ezt is könnyű elkészíteni:

[link]

2016. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!