Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan zsírtalanítják a...

Hogyan zsírtalanítják a kókuszreszeléket?

Figyelt kérdés
Ha főzök belőle kókusztejet és utána a maradék kókuszt amit kinyomkodtam kiszárítom a sütőben az már zsírtalanítottnak számít?
2016. máj. 5. 23:52
 1/3 TappancsMancs ***** válasza:

Részben zsírtalanított, de nem olyan mintha kisajtolták volna. Amikor a kókusz olajat sajtolják az nagy teljesítményű gépeken történik, na az jól kiszedi. Így a kókusztejnél valamennyi belemegy a kókusztejbe. %-ot nem tudok. (Szárítástól meg nem veszít a zsírtartalmából.)


Tipp: saccold meg magad, az ember érzi a zsírosságot, tegyél félre a csomagolt reszelékből és a végén a kókusztej után és szárítás után kóstold egymás mellé.

2016. máj. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:

Ilyesféle gépeken sajtolják a kókuszolajat.


hidegen sajtoló gép:

[link]

2016. máj. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Amikor a sütőben szárítottam és néha átkavartam,megnéztem a kezemmel,hogy mennyire száraz és azért éreztem rajta,hogy kicsit zsíros maradt, de a kókusztej tetején is jó sok zsír lett. :)
2016. máj. 8. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!