Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 2350g pucolatlan (élô )...

2350g pucolatlan (élô ) éticsigábòl, nagyjábòl mennyi ehetô rész marad, ha megszabadítom a házátòl és az egyéb felhasználatlan részeitôl? 19/N

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan sok.


Egy nagyobb éticsigában, egy kisujj percnyi lesz elkészítés után. Hogy az súlyra mennyi, nem tudom. Igazából számold meg darabra, és annyi falat lesz, ahány darab. Egy falat pedig mérettől függően kisujj, hüvelykujj percnyi.


Étteremben előételnek feketekagylót fél, vagy egy kilót szoktak felszolgálni. Szerintem hasonló lehet a selejt arány, szóval szerintem ebből két embernek egy jóféle előételt lehet készíteni. De persze étteremben nem kapsz mellé túl sok mindent. Szóval ha elkészíted egy jó kis paradicsomos mártással, és csinálsz hozzá jó sok pirítóst (fokhagymás, olivás oregános, stb.), akkor azért szerintem kiadós étel lesz belőle, két főnek.

2015. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy persze, ha tésztával csinálod, akkor is laktató lesz. Mindenesetre úgy számolj, hogy hús az tényleg kevés lesz belőle.


Én ha így a biológiai és gasztro tudásom alapján tippelnem kéne, azt mondanám, hogy kb. 150-250 gramm hús marad főzés után.

2015. jún. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze el ne felejtsd kiéheztetni a csigákat. A tápcsatornákat ki kell üríteni, mielőtt megeszed, nehogy bajod legyen tőle. De persze lehet már eleve úgy vetted, szóval csak mondom, ha esetleg nem tudnád.
2015. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.. :) am én szedtem ôket és négy napìg éheztek..:) m a reggel adtam nekik fůszernövényeket,hogy "megìzesìtsék" magukat . Holnap lesz a nagy nap ha minden igaz.
2015. jún. 19. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg, hogy mennyi lett belőle, milyen volt, hogy készítetted el, és hogy mekkora sikere volt! :) Én is régóta gondolkodtam már hogy kéne készíteni.
2015. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem francia barátnőm van, sokszor megyünk csigát szedni a patak partra vagy az erdőbe, azóta hívnak Csigás Lacinak az ismerőseim:) Kiváncsiságból tegnap lemértem és 2 kg volt (1,96), a kész csiga pedig 0,21 kg. Régebben nem ettem volna meg a csigát, de barátnőm rábeszélt és azóta imádom pedig az első falat kb. 1 óra alatt ment le, vagy 40-szer a számhoz emeltem mire bekaptam.
2015. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!