Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet ellenörizni a...

Hogyan lehet ellenörizni a tojas frisseseget?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vízbe teszed és ha feljön, akkor nem friss. A légbuborék benne idővel növekszik. A friss tojás azonnal lesüllyed.
2014. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy,ahogy az előttem lévő leírta. :)

Illetve...,ha felhasználásra kerül majd... külön kis tálba törd fel és úgy abba amibe kell. Így elkerülöd,hogy konkrétan az egész ételt kidobd.

2014. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kicsit megtöröd egyből érezni, ha záp a tojás. Nagyon büdös, erős szaga van.
2014. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én helyesbíteném az elsőt: a romlott tojás jön fel. Attól, hogy nem friss, még nem biztos, hogy romlott. Egyébként meg ez a feljön-dolog is csak városi legenda. Legbiztosabb, amit írtak, hogy külön töröd fel őket és megszagolod.


Nem lehet ellenőrizni pl. vásárláskor. Vagy elhiszed, ami a dobozra van írva (boltban) vagy olyan eladótól veszed a piacon, akiben megbízol. De mondani bármit lehet sajnos.

2014. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megvettem a tojasokat es a mosogatoba eresztettem vizet. Mindet (20) beleraktam es valoban több 'allva' maradt a viz aljan, es 3 jött fel a felszinre. Nos alapos mosas utan, ezeket külön raktam, es meg aznap egy szaglas-hallas vizsgalat utan ütöttem fel külön tanyerban. Ha hiszitek ha nem, a sargaja meg mindig egyben volt es szaga sem volt. İgy hat tegnap megettem öket. Attol meg hogy feljön a viz felszinere, nem biztos hogy romlott, de lehet hogy mar nem friss. köszi a valaszokat.
2014. jún. 6. 09:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!