A zöld paradicsomot hogyan kell megsavanyítani?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
A jó az egy nagyon tág fogalom... A megsavanyítás általában kétféle fermentációt takar, az egyik az (etil)alkoholos, majd ecetsavas, a másik a tejsavas. Az alkoholos útvonal gyakorlatilag az összes boltban kapható ecetet és alkoholt fedi. A tejsavas sokkal ritkább élelmiszereknél, a savanyú káposzta, ami például tejsavas erjesztéssel készül. Mindkettőnél a kiinduló anyag a glükóz, vagy valamilyen egy cukor, esetleg polimer (keményítő, iparban esetleg cellulóz), amit glükózra tudnak konvertálni a mikroorganizmusok.
A sós víz a nagy ozmózisnyomása miatt antimikrobiális hatású. Kiszívja a vizet az erjesztést végző mikrobákból, így azok elpusztulnak. Ez persze függhet attól, hogy mennyire sós a "nagyon sós". Az erjesztéshez ezen kívül oxigén szegény környezet kell, ami egy lezárt üvegben megvan. Továbbá a megfelelő mikrobák, amiket ugye a hőkezelés elpusztít, szóval hőkezelni sem szabad, illetve érdemes beoltani, ha erre lehetőséged van. Összességében nem valószínű, hogy a te módszerrel bármit megsavanyítanál.
A zöld paradicsomot savanyúságnak eltenni ízlés szerinti összetételű felmelegített cukros - ecetes - sós vízzel ill. egyéb fűszerekkel szokták. Pl: 2 kg paradicsom, 1 l víz, 6 dkg só, 1 dl 20%-os ecet, 5 babérlevél, szegfűszeg, szegfűbors, koriander, mustármag, fekete bors, 1 g nátrium benzoát (vagy szalicil)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!