Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Valóban meg lehet enni a...

Valóban meg lehet enni a burgonya héját?

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Újburgonyának meglehet enni,a réginél sztem nem!
2009. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A régit is meg lehet enni, például apró krumplit csak félbe vágod, és sok olajban úgy sütöd, mint az új krumplit, egészen érdekes különleges ize lesz.
2009. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a lepucolt krumlihéjat akarom megenni bár a szarnál nyilván jobb lehet ,én pl. a héjas gerezdre gondoltam.
2009. nov. 2. 20:20
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Több országban héjastól darabolják fel hasábokra és ugy sütik, bajuk nem lesz töle, leginkább szokás kérdése.

Viszont a vegyszerek a héjában halmozódnak fel a leginkább, (meg a vitaminok is), tehát attól is függ, hgy milyen minöségü a krumpli.

2009. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet enni, az angolok pl. szokták így is készíteni, Jacked potatoe-nak hívják, azaz kabátos krumpli. Jól megsikálják előtte persze. Azt mondják, ott van a legtöbb tápanyag, vitamin.
2009. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha föld fölé kerül a gumó, megzöldül a héja. Na azt nem tanácsos megenni, felhalmozódik benne a solanin nevú alkaloida.
2009. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sikald meg,mert tragyazva van.Tenyleg a szart fogod enni:D
2009. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim voltak kint Belgiumban, ahol élnek rokonaink. Ott héjastul ették a krumplit és csodálkoztak rajta, hogy anyuék pucolgatják.

Azóta mi is ettünk így krumplit. Személy szerint jobban szeretem nélküle, de ha nincs kedvem megpucolni, akkor megeszem :P :)

2009. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
te jó ég,akik azt írják nem lehet megenni, sosem hallottak még hajában sült krumpliról?:D azaz héjában sült krumpli.darabokra felvágod,bele egy tepsibe,kis olaj,rozmaring rá,és mehet a sütőbe:D
2009. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
hogyne lehetne megenni :) mi MINDIG héjával együtt sütjük ki a krumplit,és isteni finom! (pl rántotthús mellé)
2009. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!