Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tejföl-külföldön-3 hónapig?

Tejföl-külföldön-3 hónapig?

Figyelt kérdés

üdv!

3 hónapra visszautazom németországba. a tejföl nagyon hiányzott és most szeretnék kivinni magammal. a joghurttal a rakott krumpli szörnyű. szóval van valami módja, ahogy eláll? fagyasztva vagy csak simán hűtőben 2-3 hónapig? hozzáadódik ehhez még egy 9-10 órás vonatozás is. szóval tippeket kérnék. trappistából, téli szalámiból és parasztkolbászból már töltöttem :D



2013. ápr. 27. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! hasonló helyzettel küzdöttem én is, a tejföl szerintem nem áll el 3 hónapig a hűtőben, max 1-ig. Németországban van hasonló, mint a tejföl, azzal finom a rakotz krumpli
2013. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sima hűtőben nem áll el,és le se fagyasztanék ilyen terméket.Rakott krumpli nélkül nem bírod ki 3hónapig ? Mert az egyszerűbb lenne :) Hagyd ki a tejfölt,és csinálj tepsis krumplit a hozzávalókból.
2013. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


én ilyet ajánlok, illetve:

[link]

2013. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az elözö válaszolónak az ötlete jó, a Schmand igen jó minöségü tejföl, sokkal jobb, mint a legtöbb magyarországi. A rakott krumpliba tökéletes, mert elolvad sütés közben és nem kemény réteget képez.
2013. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Off: Németországba sajtot, különösen trappistát vinni igencsak furcsa ötlet, ott rendes, finom, jó izü sajtokat lehet kapni, nem olyan vackot, mint a trappista...
2013. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Off,csodalkozok hogy Nemetorszagban nincs tejföl,en Ausztriaban elek es van,Sauerrahm neven,ha jol tudom Nemetorszagban Saure Sahne v. ez nem olyan mint a Mo.-i?Különösen a Lidl-i tetszik.
2013. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#1 köszi, én nagy hipermarketben nem találtam

#2 nem rakott krumpli, hanem tejföl nélkül nehéz :D

#3,4,6 lidlben még nem voltam, de akkor körülnézek ott is

#5 ettem sokféle sajtot kint is, de nem ízlettek. egy finom trappista(amit megszoktam) sokkal jobban bejön. szeretem a megszokott dolgokat :)

2013. ápr. 27. 13:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy fagyasztó mániás, de anyósom szokott lefagyasztani tejfölt. Megveszi mikor akciós és lefagyasztja. Azt nem tudom mennyi ideig tárolja, de ahogy ismerem akár fél évig is. :D Na mindegy, szóval én ettem már fagyasztott tejfölt és bár egy kicsit hígabb volt mint normál állapotában, de más baja nem volt. Meg lehet próbálni hogy párat lefagyasztasz. Szerintem inkább egy nagy vödröset fagyassz le, mert a picik hamar kiolvadnak. Lehet venni ilyen hűtő zsákokat a nagyobb üzletekben olyanba ha becsomagolod ki bírja az utazást.
2013. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Németországban van tejföl :O


Créme fraiche a neve (francia név, franciául így hívják a tejfölt. Érdekes módon a németek tőlük vették át).


De próbáld ki a schmand-ot és a saure sahne-t, hátha neked az jobban bejön. A creme fraiche teljesen tejfölízű szerintem, mivel az is...

2013. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ui.: az ÖSSZES boltban van tejföl náluk is. Lidl, Aldi, Real, Kaufmarkt, V-markt, stb...mindenhol!
2013. ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!