Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan csinálhatnék olyan...

Hogyan csinálhatnék olyan karamellt amit a McDonald's-ban adnak a fagyihoz?

Figyelt kérdés
A lényege, hogy nem keményedik meg, hanem "folyik" sok idő múltán is. Próbáltam bele vajat tenni, de akkor is megkeményedett.
2009. szept. 6. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Hát a McDonalds-ba tudod minden sza*t beletesznek és mindenféleˇmérget" hogy ne keményedjen meg.Sztem inkább ne folyjon minthogy belerakj mindenféle ...-ot.=)
2009. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ezt senki nem fogja tudni megmondani neked mert ezeket a recepteket titokban tartják, az ott dolgozók se tudják mert egy csomó része a karamellának már készen van és csak azokat kell összekutyulni, azt meg ők se tudják mi van összekavarva a zacskóban amiből csinálják a kész karamellát...
2009. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem sürített tejből tudnál ilyet csinálni . Egy könyvben olvastam , hogy dobozos sürített tejet több órán keresztül forrásban lévő vízben "főzi" és kihülés után csodás karamell mártást kap .
2009. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

ezeket a baromságokat!:)

semmit se kell összekevernünk, készen érkezik, zacskóban! egyébként melegítőtartályban van a karamell, azért folyik úgy(majdnem 50 fokos a melegítőtartály vize)

ennyi a nagy titok!:)

2009. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Csak azért furi, mert amikor vettük a fagyit, és kiettük akkor a dobozban maradt egy kis karamell, és az 1-2 óra elteltével is ugyanúgy folyt. Amit meg itthon csinálok 10 mp alatt megkeményedik a levegőn. :D
2009. szept. 6. 17:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

tudom, hogy régi kérdés, de hátha más idetéved.

karamell fondue: [link]

amit az egyik hozzászóló írt az a dulche de leche, aminek a receptje szintén fent van azon az oldalon.

2010. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jól hangzik, majd egyszer kipróbálom :)
2010. ápr. 24. 21:42
 8/8 anonim válasza:

Összetétele: glükóz szirup, sűrített tej, glükóz-fruktóz szirup, vaj, sűrítòanyag: pektin, só, stabilizátor: nátrium citrát.


Egyébként én is régóta próbálom összehozni ezt az öntetet. Sürítőnek ma kukorica keményítőt próbáltam. Nem az igazi... Egyszer úgyis összehozom!!!!!!! XD

2021. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!