Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha a dzsem kezd penészedni,...

Ha a dzsem kezd penészedni, leszedem a tetetjéről a penészt, a többi még ehető, vagy már nem ajánlott?

Figyelt kérdés
2008. máj. 27. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg már nem szabadna megenni, de a nagymamám mindig csak leszedi róla,ha valamelyik esetleg penészedne. Így csinálta világ életébe, és nem lett semmi bajuk. Persze ha már nagyon nagy folt van rajta inkább dobd ki.
2008. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tade ***** válasza:
100%
SZia! Ha meg csak kicsi peneszfolt van rajta nyugodtan szedd le, semmi bajod nem lesz tole. Nekem a parmezan sajtom peneszesedik alandoan egyes helyeken.....lekaparom es ugyanolyan jo...sot anyosom is mindig igy csinalta....szoval nyugodtan megeheted a dzsemedet :D
2008. máj. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Amikor a penész már látható a dzsem tetején, akkor a gombafonalak már lejjebb is átszőtték, csak az nem látszik. Ezért nem szokták ajánlani az elfogyasztását, bár nem hiszem, hogy különösebb bajod lenne tőle.
2008. máj. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is úgy gondolom, hogy még megehető, csak elfelejtettem írni, hogy most szoptatok és ezért okoz kis gondot, hogy megegyem vagy inkább most sajnos dobjam ke.
2008. máj. 27. 11:41
 5/9 A kérdező kommentje:
ki
2008. máj. 27. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem vállalnám be, hogy megfertőződhet ea pici.
2008. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig tiszta kanállal nyúlunk a lekvárba, és morzsa sem kerül bele, akkor sosem penészedhet meg. Én sokkal nyugodtabban fogyasztanám a kis penésztől megtisztított "nagymamalekvárt", mint az agyonvegyszerezett boltit
2008. máj. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy lehet meg elfogyasztani,hogy egy vastagabb reteg dzemet kell leszedni es a hianyzo resznel az uveget belul forro vizbe martott tiszta ruhaval kitorolni egeszen addig amig a dzemet el nem eri a ruha,mert a penesz az uveg falan is lerakodik,meg akkor is ha ott nem latszik. Esetleg tobbszor is megismetelni a biztonsag kedveert, es az uveg tetejere belul ugyan ez vonatkozik.
2008. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ehető mivel smikor leszedi bármivel bárhogyan óvatlanul is de a pénisz spórái visszakerlnek a lekvárba vagy bármibe és ismét péniszes lenne szóval végülis penészt eszel
2008. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!