Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan olvasszam fel a lefagya...

Hogyan olvasszam fel a lefagyasztott készételt? Kiengedjem előtte, fagyottan tűzhelyen melegítsem vagy mikró olvasztó részén?

Figyelt kérdés
Ez konkrétan paradicsomos húsgombóc, de általánosságban kérdezem ..
2012. okt. 26. 02:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Előző este szoktam kivenni a fagyóból és berakni a normál hűtőbe. Reggel kirakom a konyha-asztalra, a tetejét leszedem, (ha dobozban van) és hagyom, hogy a szabad levegőn annyira kiengedjen, hogy akár a gázon, akár a mikróban szépen át tudjam melegíteni. Bár leginkább a gázon szoktam átforralni azt, amit a fagyóból veszek ki.
2012. okt. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legjobb mikróban felolvasztani, mégpedig több fokozatban: elöször valameddig melegited, utána kb 5 perc pihentetés, átkeverni és még egyszer - forrásig melegiteni.


Ha a tüzhelyen akarod, akkor elözö este tedd a normál hütöbe és másnap melegitsd csak fel.


De a mikrós módszerrel frissebb izü marad.

2012. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ÉN mindig mikróban olvasztok fel minden lefagyasztott készételt.
2012. okt. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mennyi időd van a fogyasztásig, és hogy miben van. Pl. műanyag doboz?


Amúgy én a paradicsomos gombóccal a következőt tenném: langyos folyó vizet folyatnék rá annyi ideig, amíg elválik a doboz falától, aztán átraknám a legkisebb méretű lábosba, amibe belefér és legkisebb lángon melegíteném (vagy villany főzőlap alacsony állásán) Néha megkeverném és szükség szerint kis vizet öntenék hozzá. Természetesen fedő alatt!


Ja, nekem nincs mikróm, volt, de nem szerettük...

2012. okt. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végül félig felolvasztottam majd tűzhelyen melegítettem készre (elég sok idő volt!) de a mikrós módszert is ki fogom próbálni!
2012. okt. 26. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!