Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan aprítsam a mandulát?

Hogyan aprítsam a mandulát?

Figyelt kérdés
Egy tortatésztába lenne rá szükségem, szeretnék finomra őrölt és kissé durvára hagyott mandulát is. A probléma az, hogy nincsen darálom, ellenben van mozsaram, klopfolom. Szerintetek meg tudom vele oldani? Még nem vettem meg a mandulát, ha nem lehet megcsinálni, inkább mást készítek. Vagy lehet kapni őrölt formában is? (nyilván az nem olyan finom, mint a friss) Mégis, hogy csináljam?
2012. aug. 29. 20:11
 1/4 anonim válasza:
63%
Persze meglehet oldani :) én is többször vetettem be a klopfolom. Persze ez attól is függ ,hogy mennyi mennyiségre lesz szükséged ..és persze attól ,hogy mennyire vagy kitartó :D mondjuk én még nem láttam őrölve de az nem azt jelenti ,hogy nincs :) Én úgy szoktam amúgy ,hogy egy nagy fadeszkára rakom a mandulákat/diót amit előzőleg kis uzsis zacsiba beletettem (kb 2db zacsiba) és azt lefedem egy konyha ruhával és mehet a menet :)
2012. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oh dejó, akkor nem olyan elvetemült az ötletem és más is alkalmazza! :)

Köszönöm a hozzászólást!:)

Egyébként kb. 30 dkg-ról lenne szó.

2012. aug. 29. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a mozsárnál jobb eszközt a te problémádra keresve se találni

a durvább darabokhoz rövidebb ideig, az apróra 'őrölthöz' meg jó kitartóan kell törni


de ha nagyon finom őrleményt szeretnél (szinte már liszt állagút), akkor bevetheted a kávédarálót/turmixgépet is :)

2012. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Szerintem akkor kombinálni fogom a dolgokat (kávédarálót/turmixgépem nincs, nem a saját konyhámban főzök), először klopfolom durvább darabokra, mégis, hogy a héjas mandula kissé összetörjön, aztán belerakom a mozsárba. A finomra őröléshez pedig befogom a férjemet. ;)

2012. aug. 29. 22:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!