Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan szemezik a borsót...

Hogyan szemezik a borsót gyárilag?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Még sosem láttam, de gondolom nem olyan alapossággal végzik, mint amikor otthon a saját konyhánkban szinte szemenként kiválogatjuk a hibásat közüle. Ezért akad elég sok hibás akár a fagyasztott, akár az üveges stb. módon készült termékekben.

Ezért inkább fagyasztok magamnak télire!

2012. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
????????????????
2012. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szerintem úgy mit a csokapik.


"és a csoki ráborult a búzamezőkre és hipp-hopp így lett...."

2012. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Szerintem alap, hogy valami ultramodern géppel.
2012. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kisslaca válasza:
SOK PICI KÍNAI ASSZONY NYOMKODJA EGYESÉVEL A HÜVELYK ÉS A MUTATÓUJJÁVAL...
2012. jún. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Minek irogattok sok hülyeséget, nincs jobb dolgotok?
2012. jún. 30. 19:44
 7/13 anonim ***** válasza:

hülye kérdésre hülye válasz már bocs

minden mirelit borsón van infó vonal HÍVD FEL!

2012. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem volt hülye kérdés. Azért mert nem tudsz válaszolni, azért miért lenne hülye kérdés. Nagyonis jó kérdés éppen ezért.
2012. júl. 1. 20:02
 9/13 anonim ***** válasza:

3.és 7. vagyok .

komolyan úgy felhúztál ennek eredménye kb 2perc alatt a megtaláltam amit már rég magad is megkereshettél volna,vagy felhívod az infó számot.


vagy már aratáskor és csak a szemek mennek az üzembe. vagy

"Borsófejtő géppel, amelynek a működési elvét nagyjából vázolom. A hüvelyes borsót az etetőgaraton keresztül elevátorral a fejtődobba táplálják. A fejtődob részei: külső henger, amely szitaszövettel van ellátva, ezen belül helyezik el a verőléceket hordozó belső dobot. Mindkét dob azonos irányban forog, a belső dob fordulatszáma azonban 8-10-szer nagyobb a külsőjénél. Ennek következtében a a belső dob külső oldalán elhelyezett verőlécek a borsóhüvelyeket a külső henger falához verik. Az ütések, valamint a henger és a dob között létrejövő sodróhatás következtében a hüvelyeken hosszanti irányú nyomás lép fel, emiatt a hüvelyek felpattannak. A nyitott hüvelyekből kieső borsószemek a külső henger szitaszövetén át az alatta elhelyezett, ferde állású, felfelé haladó szállítószalagra hullanak. A szállítószalag a szitaszöveten áthulló borsószemeket a hüvelydaraboktól és tört szemektől különválasztja azáltal, hogy a gömbölyű borsószemek a szállítószalag haladási irányával szemben legurulnak, míg a töretek a szállítószalagra tapadva tovább haladnak fölfelé. A borsószemek a szállítószalag alján elhelyezett gyűjtőtartályba, a hulladékok pedig a szállítószalag felső szélén levő, keresztirányban haladó kefesor tisztítása folytán a hulladékgyűjtőbe jutnak. A külső henger végén szállítócsiga van, amely a gépből kiszállítja az üres borsóhüvelyeket. Még annyit, hogy a belső dob fordulatszáma a borsófajtának és a hüvely nedvességének megfelelően kúpos fordulatszabályzóval változtatható. A verőlécek ferdesége a tengelyhez képest ugyancsak állítható. Az állítási lehetőségek megválasztásánál sok szempontot kell figyelembe venni, ezeket itt nem sorolnám föl.

Egyébiránt a gép teljesítőképessége 3000 kg/óra. A külső henger fordulatszáma 10-40 percenként (átlagosan 20), a verőlécek fordulatszáma 100-400 percenként (átlagosan 200), A hajtómotor teljesítménye 7 kW.

Egyébként a fejtőgépek használata a mezőgazdaságban a munkaigényes kézi borsószedést teszi szükségessé, ezért a fejtőkép helyett ma már leginkább a cséplőgép használata terjedt el, amely a száras növény gépi feldolgozását teszi lehetővé."



és csak hogy kielégítsem a kíváncsiságod.


" A borsószemek azért nem fagynak össze, mert a fagyasztás fluidizációval történik, azaz egy lefelé lejtős, alul és felül perforált "alagútba" egy serleges elevátor segítségével betáplált borsószemeket "fagyos", minimum 20 Celsius fokos levegővel "lebegtetik". Ezt nevezik "fluid ágynak", amelyben a borsószemek egymástól elkülönülve lebegnek (a légáramlat sebessége állítható), így a borsó, mint még sok más hasonló, gyorsfagyasztással készült termék (pl, zöldbab, málna, eper, stb.) úgy viselkedik, mint a folyadékok: a "fluid ágy" meredekségétől függően lassabban-gyorsabban szinte önthető. A "fluid ágy" végén a fagyott, különálló szemeket azonnal futószalagon az automata csomagolóba szállítják. Egyébiránt ezen a gyorsfagyasztásos módszer révén marad szinte eredeti állagú a késztermék, mert a fagyasztás olyan gyors ütemű, hogy az árún belül a sejtekben a nagy mennyiségű víz mikrokristályos lesz, míg a lassú fagyasztás esetén (éppen mert a "maghőmérséklet" lassan éri el a kívánt alacsony hőfokot, a sejtek fala átszakad."

2012. júl. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És azt lehet tudni, hogy hány százalékos hatásfokkal dolgozik ez a gép? Például mennyi lesz a rossz szem, és azokkal mit csinálnak?
2012. júl. 3. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!