Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Az angolzeller (szárzeller)...

Az angolzeller (szárzeller) zöldje is fogyasztható, vagy csak a zellergumó szára?

Figyelt kérdés
A boltban zöldje nélkül árulják, a piacon zölddel együtt. Nem tudom, azt le kell-e vágni róla. Köszi
2012. ápr. 13. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A zeller zöldjéből 1 szálat ugyanúgy belefőzhetsz pl. húslevesbe, zöldséglevesbe, száraz bablevesbe, hasonlókba. Csak ne vágd fel apróra, mert idővel ki szoktuk venni az ételből, csak az íze miatt főzzük bele.
2012. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor nem lehet megenni, ha megfőztem? A zellergumó zöldjét mindig megeszem, nagyon szeretem.
2012. ápr. 14. 00:17
 3/6 anonim ***** válasza:

A zeller az egyik legegészségesebb zöldsëgféle közé tartozik.Akár a levelét vagy a gumóját nézed.Mivel vízhajtó hatású,vértisztító és erősiti az immunrendszert.Én nyersen is szoktam fogyasztani a zeller levelet.Nyersen fogyasztva hozzá juthatunk rengeteg c-vitaminhoz. A levelét nyersen felhasználható salátákhoz,de kiváló ízt kölcsönöz főzelékek,leveseknek,mártásoknak is.Hús és tojáspástétomokhoz is illik.

Fontos szerepet játszik a diétás étkezésben is!A levele és a gumója szintén.

2012. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de az angolzellert kérdeztem.

A gumosat ismerem én is.

2012. ápr. 19. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy melyik fajta zeller, ugyanúgy ehetö a levele. (Ugyanis ugyanaz a növény, csak más válogatás.)
2012. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 Féle zeller van,de ugyan azt a célt szolgálja!!!
2012. ápr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!