Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell teát főzni?

Hogyan kell teát főzni?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el, de nagyonrossz teát csinálok! :DD

3 dl-es pohárba mennyi cukrot és citromlevet tegyek egy sima teához? :D



2012. ápr. 3. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
ízlés szerint. Én soha nem teszek bele sem cukrot, sem citromot. Próbálkozz úgy, hogy először teszel egy picit, megkóstolod, ha még nem elég édes, teszel még egy picit, és így tovább, amíg nem jó.
2012. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Általában így szoktam elrontani, de azért köszi :D
2012. ápr. 3. 19:01
 3/7 anonim válasza:
100%
Én kb 2 kiskanál mézet teszek bele meg facsarok bele citromot, és nagyon minimális cukorral iszom :)
2012. ápr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már így szereted, akkor inkább méz+(valódi)citromlével csináld. Például egy félliteres krigli alján 1 centi méz és egy fél citrom leve.

De ezt a kérdést egy teabuzeráns fórumban ne tedd fel, mert kibeleznek :)

2012. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1) Vegyél valami minőségibb, rendes teát!

2) Minimálisan ízesítsd. Két teáskanál méz. Citromlé? Azt ne.

Próbáld ki így. Pocsék teával persze, csak azt lehet csinálni, hogy halálra ízesíted, összevissza. Ne. Vegyél inkább egy picit drágábbat, jobbat. Teekanne már elég jó tea, nagyon minimális ízesítéssel is kiváló, én pl. a vérnarancsosat szeretem.


Egyébként ha már ízesítés, 1 liter kommersz nyamvadt teába szoktam tenni két csapott evőkanál cukrot és két-három evőkanál citromlevet.

2012. ápr. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ! :)

@zoligyerek te érted, hogy miért itt kérdezem ezt... :DD

2012. ápr. 11. 22:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugye te is úgy tudod, hogy fémmel nem érintkezhet a tea? De nem értem, ha a gyógyteára azt mondják, hogy csökkenti a hatóerejét,akkor a sima fekete tea vagy bármi, az miért érintkezhet fémmel? Miért keverjük fém kanállal. És amúgy is, miért árulnak mindenhol fém teaszűrőket meg teatojást? Még az Ikeában is.

Bár láttam már porcelán kanalat, de az csak kicsi volt, kb. kávésnak való. És láttam porcelán szűrőt, de az meg nagy lyukakkal volt ellátva, az átengedi az apróbb részeket sajnos. Tehát egyszer minimum át kell engednem a gyógyteát fém szűrőn. De akkor most ez jó vagy nem?

És akkor mi van a thermo bögrékkel,ami rozsdamentes acél, vagy alumínium? Nem is szabadna teához használni.

2012. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!