Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főzhetem a kávét ioncserélt...

Főzhetem a kávét ioncserélt vízzel? (Lent. )

Figyelt kérdés
Elektromos kávéfőzőm van, és nálunk olyan kemény a víz, hogy már a második főzésnél totál fehér az egész mindenhol. Arra gondoltam, hogy ioncserélt vízzel főzök ezek után, de nem tudom, hogy ártalmas-e.
2011. júl. 14. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én inkább szénsavmentes ásványvízzel próbálkoznék.

Ioncserélt vizet én a vasalóba, meg a kocsiba használok.

Tudtommal az emberi fogyasztásra alkalmatlan. De lehet, hogy tévedek...

2011. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ioncserélt víz nem alkalmas rá.
2011. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Kávét főzhetsz nyugodtan ioncserélt vízzel csak inni ne igyál belőle.
2011. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Sajnos ami ioncserélt vizet be tudsz szerezni az valóban ipari viz, nem fogyasztható. Nagy gyógyszertárak szoktak egészségügyi célokra ioncserélt és desztillált vizet is árulni, aranyárban!

A szénsavmentes palackozott víz a megoldás (Tesco), de nem az ásványvíz, mert az még keményebb (ha valódi ásványvíz).

2011. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát azzal inkább nem. Ha ilyen kemény a vizetek, érdemes lenne beáldozni egy vízszűrő kancsóra, nagyon tudom ajánlani kávéfőzőbe is, meg finomabb tea is készíthető vele. valamint mióta megvan, nem veszek mentes ásványvízet, nincs palack, nincs cipekedés.
2011. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ásványvizet semmi esetre se használj kávéfőző gépbe!Akitől mi vettük a gépünket,az ioncserél vizet ajánlotta.Eddig,mi forralt(vízforralóban) csapvizet használtunk.Szerintem az is jó.1,5 éve nem kellett a gépet vízkő mentesíteni.
2012. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!