Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A meggylé mennyi ideig áll el...

A meggylé mennyi ideig áll el a hűtőben?

Figyelt kérdés
Egy hete kaptam egy ismerőstől pár kiló meggyet. Kimagozva, bedobozolva lefagyasztottam, a levét meg ásványvizes üvegekbe töltöttem és beraktam a hűtőbe. Mennyi ideig lehet tárolni? Nem kezdhet el "magától" erjedni?
2011. jún. 17. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:

De. ha nincs benne semmi tartósító, akkor minden további nélkül elkezdhet forrni.

Nézd meg, van-e rajta kupak, és jól záródik-e. Ha nem, akkor felnyomhatja, és kiforrhat belőle...aztán takaríthatod.

Tegyél bele cukrot, és főzd fel. Vagy tartósítószerrel keverd el.

Amúgy, kb 1-2 hétig elvan hűtve. De le is fagyaszthatod kis dobozokba vagy jégkocka tartóba. Jól mutatna a szódában. :)

2011. jún. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!