Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan készíthető szűrt...

Hogyan készíthető szűrt szamócalé házilag? S O S!

Figyelt kérdés

Érik az szamóca. Szeretnék megtudni olyan eljárást, ahol a szamócából szűrt levet kapunk és esetleg a visszamaradó gyümölcshúst le lehetne aszalni (nem kellene kidobni).

Tavaly készítettem cukoroldatban (már nem emlékszem mi az eljárás neve), de idén túl drága a cukor, és egyébként is csak a maga természetességében szeretném tartani az ízeket.

Ja, és a fiam a imádja szűrt gyümölcslevet, de csak a szűrtet.


2011. máj. 25. 12:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként szívesen olvasok egyéb szamóca feldolgozási technikát is. Szörpön, dzsemen kívül.
2011. máj. 25. 12:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy aszalható hogy marad, azt nem tudom, de szerintem passzírozd le az epret, aztán szűrd le valamilyen sűrű szűrőn. Ha maradna benne túl nagy darab, ami a fiadnak nem tetszik, azt ülepítsd és majd te megiszod.

A gyümölcshúst meg pl. le lehet fagyasztani, és akár később is nagyon finom turmix lesz belőle, vagy eperkrém alapjának is jó.

2011. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én gyümölcscentrifugával kinyerném a levet szűrőpapíron átszűrném, a maradékból meg lekvárt főznék.


Vagy kipréselheted gyümölcspréssel, és ugyanez.



Amúgy szerintem az eljárást amit keresel marinnálásnak hívják.

2011. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy bekeverheted egy kis málnával is, úgy még illatosabb lesz, cukor helyett meg vannak édesítők, vagy méz, és nem kell bele oylan sokat rakni, akkor nem drága.
2011. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyüm. centrifuga jó ötlet. A visszamaradt anyagot meg turmixold, és fagyaszd le. Jól jöhet még turmixokba, házi sütibe, vagy fagyiba. esetleg már gyümölccsel keverve vegyes lekvárnak még befőzheted, hisz mindjár itt a cseresznye szezonja!


Üdv!

2011. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!