Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A pickwick citromos zöldteát,...

A pickwick citromos zöldteát, miért 100 fokos vízzel kell leönteni?

Figyelt kérdés
Nem úgy van hogy a zöldteát 60-70 fokos vízzel kell leönteni? Vagy ennek a pickwickesnek nincs is köze a zöldteához?
2011. máj. 2. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
60 fok az kevés ahhoz hogy kioldódjon belőle az anyag.A másik meg honnan lehet tudni hogy 60 fokos a százat lehet látni.
2011. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de ha 100 fokos vízzel öntöm le elveszti az antioxidáns hatását...legalábbis azt írják.
2011. máj. 2. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
..akkor 99 foknál állj le.
2011. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"A vizet addig forrald, amíg nem zubog, majd vedd le a tűzről, és hagyd visszahűlni 70 fokra. Csak ha visszahűlt, akkor öntsd rá a levelekre.

Azonnal fedd be, és mindössze 1-3 percig hagyd állni, majd szűrd le.

A zöld tea leveleit másodszor is le lehet forrázni, ugyanis a második forrázáskor egészen más hatóanyagok oldódnak ki belőle. Ilyenkor már 5-8 percig is ázhat a levél."


Az idézet AntalVali oldaláról van, a teljes cikk linkje: [link]


Én a kérdésed miatt olvastam csak el a cikket, mert erről még nem is hallottam, hogy nem szabad 100 fokossal leönteni. :) De bennem egyéb félreértéseket is tisztázott a cikk, úgyhogy ha van időd, olvasd el. :)

2011. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Pickwick egyszerűen ugyanazt a piktogrammot nyomtatja az összes teájára. A doboz alján egyébként ott a magyarországi forgalmazó telefonszáma, ha nagyon nem hagy nyugodni a dolog, esetleg hívd fel őket, hogy ők miért 100 fokos vízzel öntetik le a teájukat. :)


Végeztem egy kis kutatást a többi gyártót nézve:

A Lipton zöld tea dobozára is 100 fok van rajzolva, a Twinningsre 95 fok, a Dilmah zöld teán viszont már több ábra van: az elsőn a kannában 100 fokos a víz, a másodikon 70-80 fokosan önti rá a vizet a teára, majd 2 perc után kiveszi. (a Dilmah nem is sokkal drágább, mint a Pickwick, mert 25 filter van 1 dobozban, ajánlom a jázminos zöld teájukat )

2011. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

megkérdeztem, ezt a választ kaptam: A japánok és a kínaiak, akik sok zöld teát fogyasztanak, valóban kevésbé meleg, körülbelül 80 fokos vízzel készítik el a teájukat.

Európában teakészítéshez általában 100 fokos vizet használnak, ezért is tüntettük fel a dobozokon ezt a hőfokot.

Méréseink szerint a polifenolok nagy része ezen a hőfokon sem bomlik el.

2011. máj. 6. 00:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint NON-STOP élő telefonvonallal áll a Pickwick a kedves teafogyasztó-fogyasztók rendelkezésére? :)

Komolyan meglep, hogy nem azt mondták, hogy: őőő... háát... izééé... :)


Mondjuk lefordítva az a válasz, hogy azért írják rá, hogy 100 fok, mert Európában amúgy is így csinálnák? Annak mi értelme, hogy megerősítenek egy (nem biztos, hogy jó) beidegződést? Ha nem teszed fel ezt a kérdést, én nem is tudok róla, hogy nem szabad leforrázni.

Végülis Európában a kínai kaját sem úgy készítik, mint Kínában. :D

És ha jobban belegondolok, a kínai leves zacskóján is ugyanez van: 100 fok, 3 perc. :D

2011. máj. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a gyártó weboldalán volt ilyen kérdezzen bármit szöveg, email címmel. 2 nap után válaszoltak. :)
2011. máj. 6. 08:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!