Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A vendéglőkben a bélszín...

A vendéglőkben a bélszín dekája mikor van lemérve? Sütés előtt vagy amikor a tányérra rakják?

Figyelt kérdés
Nekem az lenne logikus, hogy sütés előtt, de találok valahol olyan táblázatot, ahol azt látom, hogy melyik húsból hány százaléknyi lesz, amikor megsül?
2011. jan. 28. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Én süllőt ettem nemrég egy vendéglőben és előtte a méyhűtőből kivették az egyesével csomagolt süllőket és megkérdezték hogy melyiket süssék meg, mert van egy 35 dekás és egy 41 dekás.És vagy 0.35 x 5 ezer forint lesz a sülthal ára vagy 0.41 x 5 ezer ft.
2011. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

logikus az lenne ha sütés elött,de pl, a fent irt fagyasztott halacska,az meg jo lehuzás,mert a jeget is ki kell fizetni? vagy mi?en lehet megkernem hogy merjék le elöttem,mekkora is a sulya valojában,ha mar nem fagyos.


de hat ezt senki sem keri,tul ciki lenne inkabb kifizeti amit kell.


En is jartam hasonlo cipöben,szerettem volna homárt enni,ki volt rakva élö fözött,kertem is egyet,erre kaptam kb,4 db falatnyi hust,es borsos árat fizettem érte,mert ott is attol függött hany gramm a homár,persze páncélostul számolták!ha még egészben kaptam volna,es nekem kellett volna szet szedni akkor jobban örültem volna.

normál ára a bolba;2400 ft.Házilag keszitve

vendéglöbe mar:kemény 17,000 ft volt, az a par db hus!


soha többet nem mek homárt enni,inkabb megcsinalom magam

2011. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen, én is azért kérdeztem, mert a párom tegnap evett bélszínt egy vendéglőben, egy pici darabkát kapott, állítólag 20 dekás, de régebben ugyanazon a helyen jó tenyérnyi bélszín volt a tányéron. Amikor ezt szóvá tette, a pincér csak ráröhögött és elment.

Hiába keresem, nem találom sehogy, hogy nyersen (ez lenne szerintem a logikus) vagy sülve mérik le.

2011. jan. 28. 15:28
 4/4 anonim ***** válasza:
nyersen merik le, mielott a sutobe teszik. mert van aki felig sulten szereti akkor annak nagyobb, aki meg 'egetten' annak kisebbnek latszik az ugyanakkora, sutes elott levagott belszin. ha becsuletes a tulaj persze :D amugy vendegloben dolgoztam es nalunk igy volt
2011. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!