Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit kezdjek egy óriás üveg,...

Mit kezdjek egy óriás üveg, bolti, sós lében lévő, szelt gombával?

Figyelt kérdés
Megvettem egy ilyen 3950 grammos üveges gombát, mert nagyon pici pénzért volt, de mivel a szavideje közeli lejáratú, nem tudom hogyan tartósítsam. Ha leöntöm a levét, és átteszem zacskókba lefagyaszthatom így ahogy van? Vagy pároljam meg esetleg? Eddig még csak friss gombát fagyasztottam.
2011. jan. 10. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

a szavatossági ideje lejárta után is nyugodtan fogyasztható .- az csak a szavatosság, nem azt írták rá, hogy fogyasztható: -ig. Ami elromlik, arra azt írják. Ez angolula Best of... Vagyis ez idő előtt a legjobb, de azután is ehető. Ha anyukád eleteszi a befőttet, az is legjobb első évben, de ehető két év múlva is.

Vedd be amenütervbe: pl: fele svédgomba, fele hűtőbe, majd 3 nap múlva pizza, vagy gombás tojás. Vag

y leves.Ne fagyaszd, mert már így is előfőzött, puha, a fagyasztás latyakot csinálna belőle. Nyugodtan megeheted még húsvétig, mi is vettünk ilyet, fél évig is tartogattuk. Lejárat után. Semmi baja nem volt.

Nem parízer, inkább a befőtt kategória.

2011. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, csak azért voltak aggályaim, mert gomba. Akkor felbontás után is tárolhatom egy ideig? Akkor a feléből csinálok szerdán gombapörit, utána valamikor levest. Imádjuk a gombát, de azért heti egy, max. kettő gombás étel elég.
2011. jan. 10. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért felbontás után 1-2 napon belül én mindenképpen elfogyasztanám. Az ilyen üveges vagy konzerv gombákkal is vigyázni kell, miután felbontottad, rövid időn belül egyétek meg.
2011. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csinálj belőle salit.
2011. jan. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csinálsz belőle pl gombapaprikást vagy levest, akkor le lehet fagyasztani a kész ételt, nem?
2011. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!